Přejít na hlavní obsah

Zápas Muni proti Karlovce bude vrchol sezony. Už se prodávají lístky

Utkání roku se odehraje 26. října v DRFG Areně. Vstupenky seženete na FSS, ve Scalanterii a v kampusu.

Ve svém prvním ligovém zápase HC Masaryk University porazila Budapešť. Praha bude větší výzva.

Hokejový tým HC Masaryk University ještě ani pořádně nerozjel svoji historii a úvodní sezonu v EUHL a jeho hráče už čeká zápas, jaký jen tak nezažijí. Ve čtvrtek 26. října se v brněnské extraligové DRFG Areně v 19:00 střetnou se čtyřnásobným vítězem celé soutěže, týmem Univerzity Karlovy. Zážitek by to měl být velký pro hokejisty i fanoušky. Lístek na něj už si navíc každý může koupit.

Velkolepý průvod městem z Moravského náměstí, předzápasový program, utkání o body i čest mezi dvěma největšími českými univerzitami a pozápasová afterparty v klubu Fléda. Na to všechno se můžou příznivci obou celků těšit.

V brněnské extraligové DRFG Areně (bývalém Rondu) startuje zápas úderem 19. hodiny a ode dneška se na něj za 130 korun dají koupit i lístky. K sehnání jsou v knihkupectví na fakultě sociálních studií, ve Scalanterii v Univerzitním kině Scala, v knihkupectví v kampusu a v Mendelově muzeu.

Jak informoval týmový manažer Peter Bustin, postupně budou navíc na všech fakultách mobilní prodejní místa. S prodejem se začalo už v pátek na Noci vědců a během tohoto večera zmizelo hned 400 lístků.

„Zítra budeme také na fakultě sportovních studií, ekonomicko-správní fakultě a fakultě sociálních studií, ve středu na lékařské a filozofické fakultě a ve čtvrtek na pedagogické a lékařské fakultě a opět na fakultě sociálních studií,“ sdělil Bustin. Aktuální informace k vstupenkám i zápasu budou pořád přibývat ve facebookovém eventu hokejového zápasu. Od čtvrtka jsou navíc vstupenky k zakoupení také online na Ticketportal.

Proti Karlovce to bude výzva
Zblízka bude všechny přípravy prožívat útočník univerzitního celku Jan Vaverka. Na fakultě sportovních studií dělá třetím rokem sportovní management, předchozí velké zápasy proti Vysokému učení technickému nebo Univerzitě Karlově mohl ale vnímat jen jako divák.

„Dva roky zpátky jsem se byl v Rondu podívat, takže zhruba vím, jak to vypadá, a moc se na to těším. Je to zážitek na celý život. Karlovka má asi nejlepší tým z celé naší soutěže, takže to bude těžké, ale věřím, že nezklameme,“ těšil na duel dlouho dopředu Vaverka.

Do historie týmu s medvědí tlapou ve znaku se sám stihl nesmazatelně zapsat už po prvním utkání. Při úvodní výhře proti KMH Budapešť dal totiž při konečném skóre 7:5 pro Medvědy historicky první gól svého celku.

„Na začátku to byla spíš holomajzna než hokej, nervozita z prvního zápasu na nás byla znát. Až od druhé třetiny jsme se rozjeli, na ledě byla vidět i nějaká souhra. Nikdo z nás vlastně dopředu nevěděl, do čeho jdeme. Teď věřím, že tahle výhra přispěla k dobré náladě v týmu a že to bude dobrý základ,“ doufal Vaverka, který už má spolu s ostatními za sebou i první venkovní duel. V něm Medvědi podlehli těsně 3:4 v prodloužení bratislavskému celku Diplomats Pressburg.

Pro Vaverku je na všem nejdůležitější právě radost ze hry, to proto se k týmu rozhodl přidat. O plánovaném založení klubu věděl dlouho, přátelí se s jedním z jeho strůjců, Josefem Novákem. Chvilku ale váhal, dva roky se totiž nepostavil na brusle v soutěžním zápasu.

„Až do staršího dorostu jsem hrál v Kometě Brno, ale pak jsme se nějak nepohodli a já chtěl odejít jinam. Kdyby to bylo někam v Česku, musel by klub zaplatit několik set tisíc korun a vyplatit mě, což se nikomu nechtělo. Proto jsem se rozhodl odejít do zahraničí,“ zavzpomínal Vaverka.

Místo našel díky českému a slovenskému trenérovi, kteří tam působili, v norském Lilehammeru. Nejdřív tam rok hrál v juniorské soutěži a pak se přesunul do týmu Frisk Asker, kde si připsal dokonce několik startů v nejvyšší soutěži mužů. Protože se ale nerýsovala žádná velká hokejová kariéra, raději se před třemi lety vrátil domů, nastoupil na fakultu a brusle obouval už jen jako rekreační hráč. Tedy až doteď. Účinkování v HC Muni je pro něj vlastně restart kariéry.

Hlavní novinky