Přejít na hlavní obsah

Souboj mistrů bude pokusem o divácký rekord hokejové ligy univerzit

V Brně se ve čtvrtek 26. října v 19 hodin utkají týmy Masarykovy a Karlovy univerzity v DRFG Areně.

Podpořit tým HC Muni může každý i v průvodu, který vyrazí ve čtvrtek v 17:30 z Moravského náměstí k DRFG Areně.

Po dvouleté pauze se do Brna příští týden vrací velký hokejový duel vysokých škol. Už za pár dní, ve čtvrtek 26. října, se v rámci Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) utkají v extraligové DRFG Areně od 19 hodin týmy Masarykovy univerzity a Univerzity Karlovy. Zápas by měl být českým vrcholem soutěže a zároveň velkou odvetou za utkání, jež se konalo před dvěma lety v rámci Hokejových her Komety Brno.

Družstvo Masarykovy univerzity tehdy prohrálo. Tentokrát půjde i o stanovení nového diváckého rekordu EUHL, který zatím činí 1850 diváků. Už teď je prodáno skoro 2000 lístků, takže jeho pokoření je skoro jisté.

„Je to pro nás obrovská čest a hlavně to bude obrovský zážitek pro všechny hráče kádru. Nesmíme podlehnout atmosféře a soustředit se na utkání jako takové,“ řekl Peter Bustin, kapitán HC Masaryk University a současně jeden z manažerů týmu.

Akce dostala název Souboj mistrů, protože se střetávají dva nejlepší vysokoškolské týmy v republice. Mužstvo Univerzity Karlovy EUHL čtyřikrát vyhrálo. Jejich protivníci z Masarykovy univerzity jsou zase úřadujícími akademickými mistry republiky.

Tým HC Masaryk University nastupující v EUHL vznikl letos v létě jako výsledek snahy poskytnout zázemí hokejistům, kteří chtějí zároveň studovat. V EUHL má za sebou tým zatím čtyři zápasy s výbornou bilancí tři vítězství a jedna porážka v prodloužení.

Duel proti Univerzitě Karlově bude velkou událostí, která bude vidět po celém městě. V 17:30 vyjde z Moravského náměstí studentský průvod (sraz je už v 16:30 a můžete se namístě nechat pomalovat v barvách univerzity nebo týmu), organizátoři chystají soutěže mezi třetinami a party po zápase v klubu Fléda.

Lístky na zápas v ceně 130 korun se prodávají v síti Ticketportal, kde jsou k dispozici i online, a na různých místech univerzity – v knihkupectví na fakultě sociálních studií a v kampusu, v Univerzitním shopu Scalanterie, v Mendelově muzeu MU a dva dny před utkáním, v úterý 24. října, bude stát v centru Brna v ulici Česká dokonce prodejní stan.

Podívejte se na reportáž Muni TV ze zápasu HC Muni s Budapeští

Hlavní novinky