Přejít na hlavní obsah

Na filmovém festivalu informatiků vystoupíte z šedi

Přehlídka originálních krátkých filmů vytvořených studenty se odehraje v pátek 18. května ve Scale a na FI. 

Nelajkla mi status, Věštecká agentura nebo Teppich – to je pouze malý výběr krátkometrážních filmů, které promítnou na 18. ročníku Filmového festivalu Fakulty informatiky MU, jehož letošní moto „Vybarvi se“ nabádá diváky kurážně opustit bezbarvý dav.

Snímky natočili studenti fakulty jako výstup z předmětů Základy filmové řečiProdukce audiovizuálního díla. Letošní ročník povzbuzuje návštěvníky k tomu, aby odkryli svou pravou podstatu při dovršení dospělosti. „Především ale podporuje proces kreativního myšlení a s ním spojenou změť myšlenek, nápadů a inovací při vlastní tvorbě,“ píší pořadatelé na festivalovém webu.

Jeden z filmařských počinů, který toho má dosáhnout, se jmenuje Šelma. Vypráví příběh o skotské princezně, kterou na jejím každodenním brouzdání lesem zastihne nemilé překvapení. Animovaná Věštecká agentura má pro změnu ambici odvyprávět mezi dětmi známou pohádku o Koblížkovi tak, jak ji nikdo nezná. „Jsou jako pět skleniček vína. Při poslední si už ani nepamatujete na tu první“ – těmito slovy zase zvou na promítání tvůrci filmu Pět fází smutku.

Festival zpestřil brněnskou kulturní scénu poprvé v roce 2011. „Vypíchl bych na něm jeho barevnost, pestrost a diverzitu. Tento rok bych určitě doporučil zajít na dokument Sami za sebe pojednávající o sexualitě a osobní identitě jedince,“ zve šéf tohoto filmového svátku Petr Sojka.

Událost začíná 18. května v 19:30 večer v promítacích sálech Fakulty informatiky MU, vše se bude zároveň přenášet do Univerzitního kina Scala. Vstup je zdarma, je však nutné si místa předem zarezervovat na webu festival.fi.muni.cz.

Podívejte se na trailer

Hlavní novinky