Přejít na hlavní obsah

Anketa: Jak oslavíte konec zkouškového?

Zeptali jsme se tří studentů a jednoho vyučujícího, co mají v plánu, až bude po všem.

(zleva) Adam Hubčík, Olena Shynkarova, Miloš Fišar a Samuel Prílepok.

Nejobtížnější období v životě každého vysokoškoláka je po půl roce zase tady – zkoušky. Zeptali jsme se tří studentů a jednoho vyučujícího, co mají v plánu, až bude po všem.

Samuel Prílepok, student historie

Vyrazím na pár dní někam do slovenských hor. Vidím to buď na Malou Fatru, Vysoké Tatry, případně Slovenský ráj. Anebo změním plány a dám šanci těm českým. Určitě nepojedu sám, takže s přítelkyní a kamarády něco vymyslíme. Potřebuju trochu změnit prostředí a myšlenky. Pocházím z vesnice, kde člověk narazí na přírodu na každém kroku, a proto musím co nejrychleji vypadnout z města. Doufám, že to bude hodně daleko. Brzo totiž zase začnu pracovat a dostanu se do toho stereotypu, ve kterém se ani nenadějeme a bude tu zas další semestr.

Olena Shynkarova, studentka mezinárodních vztahů

Nejsem zvyklá konec zkouškového období a začátek léta nějak zvlášť oslavovat. Nejlépe se za odvedenou práci odměním klidem a odpočinkem. Obvykle prvních několik dní po zkouškách jenom sedím doma, sleduju seriály nebo čtu nějakou pěknou knížku, k níž jsem se v semestru kvůli učení nedostala. Možná si zajdu na chvíli posedět v parku, abych si konečně vychutnala ty teplé sluneční dny. Další týden potom doma provedu generální úklid. Během zkouškového období často nezbývá čas ani na uspokojení základních životních potřeb jako spánek nebo zdravá strava, natož na uklízení.

Adam Hubčík, student medicíny
Mám před sebou zkoušku z fyziologie a biochemie. Abych řekl pravdu, na léto si radši nic neplánuju, protože není jisté, jestli všechno zvládnu na první pokus. Hned jak budu mít po studijních povinnostech, začnu dospávat probdělé noci za celý semestr. Jinak žádné výrazné oslavy nechystám, protože minulý rok jsme se všichni před anatomií nejvíce tešili na to, až bude za námi. Když bylo po všem, na chvilku se mi vyplavily endorfiny, což po pár hodinách odeznělo a já byl rád, že jsem. Nechávám proto věcem volný průběh. Určitě si během prázdnin trochu orazím a vychutnám si volné dny s knížkou v ruce a točenou plzní na stole.

Miloš Fišar, ekonom

Konec zkouškového je pro mě začátkem zcela jiného období. Studentům začínají letní prázdniny a nám období vědeckých konferencí. Hned na konci zkouškového vyrážím na největší konferenci v oblasti experimentální ekonomie do Berlína, následně na letní školu do Nizozemí a do začátku podzimního semestru navštívím konference v Rakousku, Itálii a Švýcarsku. S kolegy z Laboratoře experimentální ekonomie také na léto plánujeme přípravu několika experimentů, na které se naši účastníci mohou těšit v průběhu podzimního semestru. Mimo to se ale těším i na léto, kdy snad najdu i čas na odpočinek s kamarády u vody nebo v horách.

Hlavní novinky