Přejít na hlavní obsah

Poznejte spolužáky: Vyrazte na univerzitní Prvákoviny

Prvákoviny jsou první akcí, která vás na univerzitě čeká. Dozvíte se a vyzkoušíte si, jak to na vysoké chodí.

Nejdůležitější krok máte za sebou – stali jste se studenty Masarykovy univerzity. A tím všechno začíná. Čeká vás studium a spousta práce, ale nenecháme vás v tom. Muni se na vás těší a přesvědčit se o tom můžete už v září na dvoudenní startovací akci Prvákoviny.

Prvákoviny jsou první akcí, která vás na univerzitě čeká. Dozvíte se a vyzkoušíte si, jak to na vysoké chodí, kam se chodí a čemu je naopak lepší se vyhnout, ať už se jedná o školní záležitosti nebo volný čas. Čekají vás první „univerzitní“ přátelství, praktická dávka informací a objevíte skrytá zákoutí vaší fakulty i unikátní Univerzitní kino Scala.

Jak se kam dostat? Jak se nedostat do průšvihu? Kde se dobře najíst? Kde si oddechnout, když se novopečenému studentovi zavaří hlava? Odpovědi dostanete z první ruky – od lektorů, starších spolužáků z vaší fakulty.

Například lékařskou fakultou vás provede Jakub Voldřich, který je lektorem Prvákovin už čtvrtým rokem. „Udržte si během studia pohodu a najděte si partu kamarádů, která vám s tím pomůže. O studiu medicíny koluje spoustu fám, jak člověk nemá na nic čas, ale zdaleka to tak nemusí být, když se to vezme za správný konec,“ radí Jakub, který má se svým týmem připravenou spoustu tipů, jak na to.

„Během Prvákovin vám povíme vše důležité o Informačním systému MU a prváckých předmětech, večer si od nás vyslechnete spoustu historek ze studentského života a druhý den si prohlédneme kampus a Brno,“ zve studenty.

„Jestli chcete získat už v prvním semestru náskok a dostat zaručené tipy, jak bez problémů zvládnout první semestr, na co si dát během studia pozor a jak, kde a s kým je dobré se znát, pak na Prvákovinách rozhodně nesmíte chybět,“ láká Adéla Potyková, koordinátorka Prvákovin z Kariérního centra MU.

Hlavní novinky