Přejít na hlavní obsah

Kam na výlety v okolí Brna?

Několik víkendových tipů, pokud chcete vyjet z moravské metropole, ale ne zas moc daleko.

První mírový památník v Evropě postavený na místě vítězství Francouzů nad Rakušany a Rusy připomíná padlé vojáky v legendární bitvě tří císařů v roce 1805.

Máme pro vás několik víkendových tipů, pokud chcete vyjet z moravské metropole, ale ne zas moc daleko. Další podrobnosti najdete vždy v odkazu pod mezititulkem.

Po stopách židovské kultury a vyvražděných jeptišek
Vydejte se na jihozápad od města a objevte jeho historické klenoty. Ivančice a Dolní Kounice nabízejí mnoho zajímavých míst na návštěvu. Třeba místo, kde se narodil slavný malíř Alfons Mucha. Nebo se nechte zlákat noční prohlídkou tajemné gotické zříceniny, kde podle legend vyvraždili jeptišky, či se vydat po stopách židovské kultury. Najdete tu hned několik českých nej. Třeba nejstarší ženský klášter na Moravě nebo třetí nejstarší židovský hřbitov v České republice.

Údolím Bobravy do Rosic a na Masarykův okruh
Stejným směrem od Brna se můžete vypravit i za méně známou historií města Rosice s jeho naučnou stezkou a renesančním zámkem, podnikněte výlet údolím říčky Bobravy s řadou romantických scenerií a pak nasajte vůni benzínu na Masarykově okruhu. 

Na dějiště bitvy tří císařů a hrad Buchlov
Navštivte místo pouhé dvě desítky kilometrů od moravské metropole, kde se psaly dějiny, když Napoleon zvítězil ve slavné bitvě tří císařů. Vyzkoušejte si pozoruhodnou diagonální akustiku na Mohyle míru nebo se pokochejte zámkem Bučovice, který v zaalpskýh končinách představuje unikátní příklad italské renesance. Můžete se také nechat okouzlit výhledem z jednoho z nejstarších hradů v Česku, Buchlova, odkud za jasného počasí dohlédnete až na Malou Fatru či do Vídně.

Vstup do Sloupsko-šošůvských jeskyní.

Na dno Nagelovy propasti a po stopách templářského piva
Vydejte na sever od Brna za dobrodružstvím do Sloupsko-šošůvských jeskyní, adrenalin si užijete také v nedalekém lanovém centru na Baldovci a výlet můžete zakončit relaxací v Olšovském rybníku nebo spláchnete zážitky vlastnoručně uvařeným pivem v pivovaru Černá Hora.

Zámek v Náměšti s proslulým barokním mostem v popředí.

Do města hudby a místa vzniku Bible kralické
Víte, kde se nachází moravský Karlův most? A které z českých měst bývalo proslulým hudebním střediskem? Odpovědi na tyto i další otázky najdete v Náměšti nad Oslavou, ze které je to, co by kamenem dohodil do Kralic, kde se můžete podívat, jak se tajně tiskla slavná Bible Kralická.

Zrcadlové jezírko v Punkevních jeskyních.

Za pověstmi do Moravského krasu
Moravský kras může ležící kousek na sever od Brna může vedle složitých jeskynních labyrintů a zajímavých turistických stezek nabídnout i temnou historii, jež se váže k propasti Macocha nebo k Býčí skále. Cesta do těchto končin je příjemná alternativa pro ty, kteří nechtějí jet příliš daleko a taky ne za moc peněz.

Hlavní novinky