Přejít na hlavní obsah

Univerzita se otevře středoškolákům při akci Open Day

Speciální den otevřených dveří, při kterém se na Masarykově univerzitě dají stihnout navštívit až tři fakulty, se koná 14. září.

Přihlašovat se na speciální den otevřených dveří je možné prostřednictvím webu openday.muni.cz, a to až do půlnoci 12. září.

Příležitost prohlédnout si v jeden den až tři fakulty ve speciálním programu dostanou v pátek 14. září všichni uchazeči o studium na Masarykově univerzitě. Právě v tomto datu se koná takzvaný Open Day, speciální den otevřených dveří, aby mohli hlavně středoškoláci získat dost informací o studiu na univerzitě ještě předtím, než se začnou rozhodovat, jaký obor si nakonec vyberou.

Svoje posluchárny a další prostory otevře osm z devíti fakult Masarykovy univerzity (lékařská fakulta letos organizuje výjimečně svůj program v sobotu 3. listopadu). Každá chystá minimálně tři časová okna s totožným programem, takže pokud se uchazeč zajímá o více fakult univerzity, zvládne v jeden den navštívit hned tři.

„Masarykova univerzita přichází od letošního přijímacího řízení s novou nabídkou studia, takže se chystáme hlavně na to, že uchazečům vysvětlíme, jak se v ní orientovat. Právě díky možnosti vyjasnit si všechno přímo na místě se Open Day těší veliké oblibě,“ uvedla Simona Lacinová, organizátorka akce.

Přihlašovat se na speciální den otevřených dveří je možné prostřednictvím webu openday.muni.cz, a to až do půlnoci 12. září. Akci organizují studenti, je neformální, odlehčená, takže uchazeči se mohou svých vrstevníků zeptat na cokoliv, co je napadne.

Kromě představení samotného studia a specifik jednotlivých oborů se středoškoláci dozví víc o studentském životě v Brně, uplatnění po absolvování a podívají se do laboratoří a dalších prostor školy. Velmi oblíbená je přednáška Kariérního centra MU, která zprostředkovává rady, podle jakých kritérií si vysokou školu vůbec vybrat. Chybět nebude ani letos.

Prohlídky organizuje také Ceitec a Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky Teiresiás. Svůj stánek bude mít na každé z fakult i Centrum zahraniční spolupráce MU.

Přijímací řízení na Masarykově univerzitě startuje 1. listopadu. Právě v tento den je možné začít podávat přihlášky do bakalářských a dlouhých magisterských studijních programů, a to až do 28. února. Univerzita má aktuálně 32 tisíc studentů a do budoucna se počítá s udržením tohoto počtu.

Podívejte se na video z loňského roku

Hlavní novinky