Přejít na hlavní obsah

Multimediální den představí budoucnost televize

V pátek 9. listopadu pořádá Fakulta sociálních studií MU otevřené přednášky a workshopy zaměřené na trendy v mediích.

Ačkoliv internet se stal součástí každodenního života každého člověka, nejvlivnějším médiem je podle posledních výzkumů v Česku stále televize. Právě její budoucností se bude zabývat letošní Multimediální den, akce Katedry mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií MU, která se koná v pátek 9. listopadu od 9 hodin.

Organizátoři letošního ročníku si vybrali téma televize především proto, že audiovizuální prvky se v posledních letech vmísily také do jiných mediálních formátů. „Videa jsou dnes obvyklá i na klasických zpravodajských serverech, ale třeba také na rozhlasových webech. Letošní jubilejní desátý ročník Multimediálního dne se zabývá právě mapováním a hledáním nejen televizních cest,“ sdělil vedoucí pořadatelského týmu Jaroslav Čuřík.

Právě různorodost současných audiovizuálních formátů i barvitá budoucnost, o které se už teď mluví, bude tématem hlavní debaty akce, která začíná v aule fakulty v 9.30. Diskutovat na ní budou vedoucí projektu DVTV Jan Rozkošný, Jakub Unger, ředitel divize zpravodajství a televize Seznam.cz, expert na filmovou vědu z Univerzity Karlovy Petr Szczepanik a odborník na mediální komunikaci z Masarykovy univerzity Jaromír Volek.

Program, ve kterém jsou speciální semináře a workshopy pro studenty žurnalistiky nebo zájemce o studium z řad středoškoláků, počítá i s návštěvou zájemců z ulice. Lidé, kteří se zkrátka jen zajímají o budoucnost médií, se můžou v budově na adrese Joštova 10 podívat na to, jak pracují novináři MF Dnes, jaké nové technologie používá Česká televize nebo se ve 13 hodin mohou zúčastnit živého natáčení talk show Televize Seznam s influencerem a grafikem Tomášem Břínkem alias TMBK. Ten si ve svých kolážích dělá legraci z politiků. Vystupovat bude i mladá lékařka Zuzana Špačková, která je součástí zdravotnického projektu Loono.

Kromě toho se mohou návštěvníci na cokoliv zeptat novinářky Daniely Drtinové, která se ocitne v rozhovoru přes Skype v netradiční roli zpovídaného. Chybět nebude ani mediální jarmark v atriu fakulty, kde se může každý přijít seznámit se zástupci nejdůležitějších českých mediálních domů a také studentského Radia R a televize Studex TV, která bude zajišťovat po celou dobu akce online přenos na facebookovou stránku katedry mediálních studií a žurnalistiky. Podrobný program je k dispozici na webu.

Hlavní novinky