Přejít na hlavní obsah

Nadchl vás na podzim někdo z učitelů? Nominujte ho na cenu rektora

Nominace na cenu rektora pro vynikající pedagogy je nově součástí předmětové ankety v Informačním systému MU.

Leden je období zkouškového stresu, ale také hodnocení předmětů a jejich pedagogů v předmětové anketě. Až budou studenti přemýšlet nad známkováním svých učitelů, budou moct zároveň svoje oblíbence nominovat na letošní Cenu rektora Masarykovy pro vynikající pedagogy. Hlasování běží od dnešního dne do 18. února.

Ještě v loňském roce se hlasovalo až v dubnu, letos se ovšem organizátoři oceňování rozhodli pro drobnou změnu. Možnost podávat nominace v tomto roce v podstatě kopíruje vkládání hodnocení v předmětové anketě. Studentům by to mělo pomoct ještě lépe si uvědomit, jací učitelé jim skutečně nejvíc pomohli nebo je dokázali nejlépe motivovat.

Co se letos nemění, to jsou ostatní parametry soutěže. Studenti můžou v aplikaci v Informačním systému MU vybrat jednoho až tři kandidáty, kteří je samotné učí. Ocenění se budou opět udělovat ve třech oblastech – přírodních vědách a lékařství, společenských a humanitních vědách a ekonomii a informatice. Nominován může být jakýkoliv pedagog nebo pedagožka, vyučující, vedoucí práce nebo školitel, ale jen ti, kteří mají na univerzitě pracovní úvazek. Typicky se to tedy netýká lidí, kteří například učí externě jeden předmět.

O konečném vítězi rozhodne kromě studentského hlasování i komise, která ještě zohlední například pedagogický výkon navržených. Kdo naváže na loňské vítěze Mariu Královou, Miroslava ChocholatéhoPavla Matonohu, bude známo při zahájení příštího akademického roku. Podrobnosti o soutěži najdete na webu odboru pro akademické záležitosti.

Hlavní novinky