Přejít na hlavní obsah

10 důvodů, proč je Masarykova univerzita ta nejlepší volba

Je nová, opravená, elektronická, propojená, brněnská, mladá, akční, mezinárodní, výzkumná a zkrátka studentská se vším všudy.

Víme, vybrat si vysokou školu není jen tak. Člověk čte stohy materiálů, kouká na internet a spousta věcí mu přijde stejná. Podle čeho se rozhodnout? Masarykova univerzita má přednosti, kterým nejde odolat.

1. Je nová a opravená

V hezkém prostředí se člověku žije a učí líp. Proto jsme v posledních letech postavili spoustu nových budov a ty historické opravili, aby vám v nich bylo hezky.

2. Je elektronická

Všechno, co v souvislosti se školou potřebujete vyřídit, vyřídíte elektronicky v legendárním Informačním systému MU. Je rok 2019, zprávy přece taky neposíláte po holubovi.

3. Je propojená

Vyberete si sice jeden obor, ale i díky elektronizaci si můžete zapisovat předměty ze všech dalších fakult univerzity. Vlastnímu rozvoji se tady meze nekladou.

4. Je brněnská

Atmosféru města musíte zažít. Brno se svými kavárnami, plácky, kde se pije pivo na chodníku, kulturní nabídkou a šalinami se stalo symbolem neobyčejně příjemného životního stylu.

5. Je dostupná

Moravská metropole se chlubí skvělým systémem veřejné dopravy, kterou se dostanete domů jednoduše a kdykoliv. Dostupnost se ale dá vztáhnout i na samotnou univerzitu. Pokud věnujete přijímačkám trochu energie, odměna v podobě přijetí se určitě dostaví.

6. Je mladá

Masarykova univerzita právě slaví 100. výročí založení, takže je v nejlepším věku. Není zkostnatělá jako jiné instituce, ale zároveň už toho spoustu umí a ráda vám to všechno předá.

7. Je mezinárodní

Máte dojem, že drilování cizích jazyků na střední k ničemu není? Naopak. Na MUNI je všechny použijete. Ať už při rozhovorech se spolužáky a lektory ze zahraničí, nebo při vlastních výjezdech za hranice Česka. Místenek na ně máme tisíce.

8. Je akční

Pozice druhé nejstarší české univerzity nás nutí pořád dokazovat, že v mnoha ohledech jsme rozhodně první. Před lety jsme jako první začali studium brát elektronicky, vybudovali jsme systém na to, jak poznat opisování v diplomkách, a teď jsme třeba jako první předělali nabídku oborů s ohledem na to, co dnešní vysokoškoláci potřebují.

9. Je výzkumná

Jistě, vysoká škola je od toho, aby vzdělávala, ale MUNI nabízí prostor těm, kdo chtějí přicházet s novými řešeními a poznatky. A takoví lidé vás budou učit a inspirovat k vlastnímu rozletu.

10. Je studentská se vším všudy

Akční studenti a lidé, kteří do Brna přijíždějí ze zahraničí, firmy napojené přímo na univerzitu nabízející kvalitní praxi či přivýdělek, přátelský duch města, kde není nouze o kulturní zážitky, to vše na MUNI vytváří společenství, do kterého prostě chcete patřit.

MUNIVERSE: Tady se najdeš

Hlavní novinky