Přejít na hlavní obsah

Od Angoly po Mongolsko. Startují cestovatelské středy

Přednáškový cyklus na Přírodovědecké fakultě MU vás během března a dubna provede osmi místy v různých koutech světa.

Jaké to je jet jako dobrovolník pomáhat do Angoly bude 6. března vyprávět Anna Ambrozková.

Jarní semestr si můžete zpříjemnit každou středu virtuálním vycestováním do různých zemí prostřednictvím přednášek z cyklu Cestovatelské středy. Pořádá ho Přírodovědecká fakulta MU ve spolupráci s organizací EGEA Brno. Vstupné je dobrovolné.

Každou středa váš čeká jiná země. Už 6. března se můžete vydat do nedochvilné Angoly, později na tropickou cestu na Bali nebo na rozmanitou Kubu a do Mongolska, za papuchalky na Island nebo projet Maroko na kole. Každou destinací provede jiný přednášející a předá své zážitky a postřehy z cest, které jsou vždy doprovázeny fotografiemi z míst, kam se často běžný turista nedostane. Poznáte tak země z trochu jiného úhlu, než je běžné, a získáte tipy pro vlastní cesty.

Během letošního jara se budou přednášky konat každou středu od 18:00 na Ústavu geologických věd Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v posluchárně G1 na ulici Kotlářská 2.

Zajímavostí tohoto semestru je přednášející Jindřich Hulín-Mihalec, který 3. dubna představí krajinu Nepálu od Everestu až k nosorožcům. Vybrané vstupné pak odešle neziskové organizaci působící v Nepálu, která se zaměřuje na ochranu slonů.

Cestovatelské středy se konají už po několik semestrů pod záštitou Masarykovy univerzity a organizací EGEA Brno (European Geography Association), která sdružuje studenty geografie a mladé geografy s cílem sdílet a vyměňovat si zeměpisné znalosti a zkušenosti.

Aktuality z Cestovatelských střed můžete sledovat na Facebooku nebo webu, kde jsou k jednotlivým přednáškám zveřejňovány i články od samotných přednášejících včetně fotografií.

Hlavní novinky