Přejít na hlavní obsah

Oborové škatulky nemusí platit celý život, ukáže TGMx

Svižně podané osobní příběhy zajímavých studentů, pedagogů i absolventů Fakulty sociálních studií MU. V pátek od 10 do 14 hodin v aule fakulty.

Helena Továrková, Miroslav Hanus, Vít Hloušek, Kamila Zlatušková nebo Adam Vodička. To jsou někteří z vystupujících.

Jsou akční, mají přehled, energii na rozdávání, hluboké znalosti a široké zkušenosti. Tak mluví o osobnostech, které v pátek vystoupí na Fakultě sociálních studií MU, organizátoři akce s názvem Příběhy TGMx. Od 10 do 14 hodin se budou v aule fakulty právě tyto osobnosti střídat v 20minutových vystoupeních, sdílet svoje životní příběhy, a snažit se tak motivovat svoje následovníky.

Název TGMx v sobě spojuje odkazy na Tomáše Garrigua Masaryka a jeho myšlenky, sté výročí založení republiky i univerzity a také populární TED talks, tedy veřejná vystoupení, kde se prezentují v krátkém čase zajímavé osobnosti z nejrůznějších odvětví.

V tomto případě to budou reprezentanti fakulty sociálních studií. Každá katedra nominovala jednoho svého zástupce – někdo vyučující, někdo studenta a někdo lovil mezi absolventy. „Chtěli bychom, aby tak návštěvníci poznali fakultu a potažmo i univerzitu a co všechno na ní vzniká. A že skutečnost, že někdo vystuduje určitý obor, neznamená, že je navěky zaškatulkovaný jenom v něm,“ vysvětluje Anna Svobodová, hlavní organizátorka.

Jako příklad dává absolventa psychologie Adama Vodičku, který je jedním ze zakladatelů známého brněnského Baru, který neexistuje a sesterských podniků, kde svoje znalosti každodenně využívá při vedení zaměstnanců a vymýšlení nových nápadů.

Mezi dalšími vystupujícími budou například studenti z projektu Fakescape, který formou únikové hry pro školy učí děti a mladé lidi bránit se dezinformacím, nebo ředitelka Nadace Veronika a absolventka katedry environmentálních studií Helena Továrková. Všechny vystupující pořadatelé postupně představují ve facebookové události.

„Účinkující představí svůj profesní i osobní příběh. Chtěli bychom také ukázat, jak je ovlivnilo už jenom to, že v prostředí fakulty a univerzity určitou dobu vyrůstali. Některé to totiž nasměrovalo trochu jinam, než původně předpokládali,“ přibližuje Svobodová.

Dokládá to jinými dvěma účinkujícími. Společně se na pódiu objeví producentka a scénáristka Kamila Zlatušková, která na fakultě studovala žurnalistiku a politologii, a nedávná absolventka žurnalistiky Dominika Braná, která je dnes pravou rukou Zlatuškové ve všech jejích projektech.

„Když k sobě Kamila Zlatušková někoho takového hledala, měla původně trochu jiná očekávání schopností a znalostí, než jaké měla Dominika. Spojilo je ale právě prostředí, ve kterém obě pracovně vyrůstaly, a dobré reference,“ dokládá ještě jednou Svobodová, že oborové škatulky nemusejí nic znamenat.

Láká i na to, že vstup na akci je zdarma a s některými vystupujícími budou mít návštěvníci možnost setkat se a popovídat si u kávy a koláče.

Hlavní novinky