Přejít na hlavní obsah

Získejte grant na rozvoj občanské společnosti

Studentské projekty se můžou ucházet o podporu Spolku absolventů a přátel Masarykovy univerzity.

Máte s kamarády v hlavě projekt, který by mohl mít společenský dopad? Nebo už jste aktivní ve studentském spolku, ale nemáte peníze na novou skvělou aktivitu, kterou jste se spolužáky vymysleli? Třeba právě takový problém pomůže vyřešit Spolek absolventů a přátel Masarykovy univerzity v rámci právě vyhlášeného nového kola grantového programu TGM. Uzávěrka žádostí o finanční podporu je už 25. dubna.

O grant ve výši čtyři tisíce až 20 tisíc korun mohou žádat výhradně aktivní studenti MUNI a předkládaný projekt by měl ve svém důsledku přispět k rozvoji demokracie a občanské společnosti. Záběr je to přitom široký, organizovat je možné třeba debaty, přednášky, setkání, výstavy, projekce, festivaly, soutěže, koncerty, happeningy, konference, workshopy, stáže nebo výzkumné projekty.

Do projektu musí být aktivně zapojená veřejnost a měl by se celý uskutečnit někdy v období od 14. května 2019 do 30. listopadu 2020. Pokud se svou žádostí uspějete v prvním kole, budete pozváni do druhého kola na krátkou prezentaci projektu. Druhé kolo proběhne 13. května odpoledne a rozhodne o udělení grantů. Spolek bude rozdělovat peníze, pocházející z členských příspěvků svých členů a z darů absolventů a přátel univerzity.

V minulých letech získal grant TGM třeba happening Vyšij svou ratolest, v rámci něhož studentky filozofické fakulty pořádaly veřejné vyšívání národního symbolu lipového listu, nebo studentská genderová konference MeziMeze či popularizační pre-festival digitálních her Gamer Pie Eve.

Hlavní novinky