Přejít na hlavní obsah

Kde na univerzitě hledat, když nevím? A kdo mi poradí

Nebojte se ptát. Tak zní základní rada pro všechny prváky na Masarykově univerzitě. Důležité je ale vědět, kde se zeptat.

Od loňského roku na MUNI funguje nové poradenské centrum. Jeho web, který najdete na muni.cz/studenti, vás provede stěžejními tématy studentského života a napoví, jakým způsobem si nastavit úspěšnou strategii vysokoškoláka.

„Naším cílem je dostat ke studentům včas ty správné informace, podpořit jejich motivaci dostudovat a pomoci jim orientovat se ve způsobech pomoci, které univerzita nabízí,“ vysvětluje manažerka centra Lucie Baldíková.

Nezvládáte se jako nováček orientovat ve velkém množství informací, které se na vás s nástupem na vysokou školu valí? Nevíte, které informace jsou pro vás důležité, a netušíte, kde je najít? Na zmíněním webu najdete přehlednou informační základnu, ve které se dočtete (téměř) vše podstatné.

Pokud tam náhodou odpověď na svoje otázky nenajdete, můžete se obrátit na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo vás web nasměřuje na ten správný kontakt.

„Často je to jednoduše fakultní studijní oddělení, které má na starosti většinu věcí týkajících se studijní administrativy, nebo konzultant příslušného programu, který zase ví vše, co se týká obsahu konkrétního oboru,“ vysvětluje Baldíková.

Psychologické poradenství

Pokud se nacházíte v náročné životní situaci, která ovlivňuje vaše studium, a nevíte jak dál, máte coby studenti Masarykovy univerzity zdarma k dispozici službu psychologického poradenství. Stačí napsat na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a tým poradenského centra vám nabídne termín konzultace u psychologa.

Hlavní novinky