Přejít na hlavní obsah

Odstartujte svůj vysokoškolský život na Prvákovinách

Nástup na univerzitu může být pohodový, zvlášť pokud znáte spolužáky a prostředí fakulty ještě předtím, než na ni nastoupíte.

Rádi byste dostali tipy od starších spolužáků, jak bez problémů zvládnout studium? Chcete vědět, které volitelné předměty se vám na začátku budou hodit? A jak to celkově na univerzitě chodí? Od toho tu jsou Prvákoviny, jediná oficiální akce MUNI pro studenty prvních ročníků. Díky ní se dozvíte, jak si vytvořit ten nejlepší rozvrh, jak se zorientovat v zápisech, kreditech i prostředí vaší fakulty.

Po celou dobu vás budou provázet starší studenti, kteří vám osvětlí, co očekávat od prvního semestru. Předají vám své tipy a triky, které sami jako prváci ocenili. Společně si projdete Informační systém MU i různé trasy do školy, abyste v prvních týdnech nebloudili. Navštívíte menzu a další podniky, ve kterých se dá nejen dobře najíst, ale i si užít studentského života.

Kromě toho, že se seznámíte s novými spolužáky, zažijete také spoustu legrace. Program je totiž připravený tak, abyste se nenudili. „Prozradíme třeba, že se můžete těšit na party, která bude pořádaná jenom pro vás. Podíváte se také do Univerzitního kina Scala, kde se uskuteční talk show se zástupci univerzity. Ta vám odkryje další pohled na vysokoškolský život a výhody, které jsou s tím spojené,“ láká Barbora Štrbáková, koordinátorka Prvákovin.

Každá fakulta má vlastní tým průvodců. Jedním z nich je třeba Katka Holíková: „Během studia zažijete světlejší, ale i temnější chvilky. Právě proto se vyplatí mít kolem sebe partu kamarádů, kteří vás vždycky podrží. Začátek semestru může působit chaoticky a upřímně, bude to pro vás všechno nové, tak na seznámení nebudete mít až tolik času. Proto jsou tu Prvákoviny, které vás připraví na to nejzásadnější a navíc propojí se spolužáky.“

A co dalšího byste měli vědět? Tak třeba to, že si s noclehem nemusíte dělat starosti. Organizátoři všem zprostředkují ubytování na kolejích. Díky tomu získáte zážitek z Masarykovy univerzity se vším všudy!

Hned po zápisu si rezervujte termín, který vám nejvíc vyhovuje. Všechny potřebné informace a registrace termínů naleznete na webu. Pozor, kapacita je omezená.

Prvákoviny společně pořádají Kariérní centrum MUPoradenské centrum MU – dvě univerzitní služby, které budete moci během studia využít. První centrum vám pomůže nastartovat kariéru, na to druhé se zase můžete obracet, když nebudete vědět kudy kam.

Hlavní novinky