Tipy na předměty: Od komunikačního tréninku přes zpěv ve sboru až po základy ekonomie

Chcete si rozšířit obzory mimo svůj obor? Přinášíme několik tipů.

Léto je sice ještě v plném proudu, ale na většině fakult Masarykovy univerzity se s koncem července blíží i konec registrace předmětů. Naopak na pedagogické fakultě registrace startuje až 1. srpna. Jestliže jste registraci nějakého zajímavého volitelného předmětu odkládali, teď je na to nejvyšší čas.

Životní prostředí

Pokud se zajímáte o životní prostředí, přírodovědecká fakulta si pro vás připravila předměty Ochrana přírody či Udržitelný rozvoj - globální výzvy a souvislosti. Na právnické fakultě na vás čekají Základy práva životního prostředí pro neprávníky a na fakultě sociálních studií Obecná ekologie a ekologie krajinyÚvod do studia environmentalistiky.

Cizí jazyky

Jazykové znalosti angličtiny vám pomohou rozšířit předměty Angličtina autonomně či Angličtina Online. Neváhejte se však pustit i do dalších světových jazyků s předměty Ruština pro začátečníky 1,  Španělština I či Francouzština pro začátečníky 1. V případě, že vám žádný z těchto jazyků nevyhovuje, vězte, že filozofická fakulta nabízí celou řadu dalších jazyků, a to i včetně Akkadštiny. Stačí si otevřít katalog předmětů, a jazyk, který vás zajímá zkusit vyhledat.

Rozvojová všehochuť

V rozvoji komunikačních dovedností vám pomohou Komunikační trénink či Dílna prezentace. Lze si vybrat také kurzy v angličtině Communication skills training nebo Improvisation workshop.

Chcete-li lépe porozumět novinářské profesi, zaregistrujte si předmět Úvod do žurnalistiky. V rámci kurzu získáte základy teorie žurnalistiky či přehled o médiích v Česku. V předmětech Evropská unie - základní fakta a milníkyZáklady politického systému ČR získáte znalosti, se kterými se neztratíte v žádné politické debatě. Pochopit interakce voličů, politiků, zájmových skupin a byrokracie vám pomůže předmět Veřejná volba.

Pokud máte pocit, že střední škola nedostatečně rozvinula vaše ekonomické znalosti, nejlepší cestou k nápravě je předmět Základy ekonomie vyučovaný na ekonomicko-správní fakultě. Seznámíte se zde s nejdůležitějšími pojmy a získáte znalosti pro studium dalších ekonomických předmětů.

Jestliže se chystáte na psaní práce v LaTeX či chcete získat hlubší znalosti v digitální typografii, fakulta informatiky nabízí předmět Elektronická příprava dokumentů. V práci s digitálním fotoaparátem a ve zpracovávání fotografií se můžete zlepšit v předmětu Digital Photography.

Kultura

Milovníci kultury si přijdou na své v Uměnovědném biografu. V rámci tohoto předmětu se seznámíte formou videoprojekcí s řadou děl opery a baletu, dokumenty či koncerty, a to v příjemném prostředí Univerzitního kina Scala. Přípravu vlastního filmového díla si můžete vyzkoušet v předmětu Základy filmové řeči. Nejen pro knihomoly připravila pedagogická fakulta předmět Nejnovější česká literatura.

Kredity můžete získat také za působení v pěveckém sboru v rámci předmětů Collegium musicum - smíšený sbor či mužský sbor. Předmět Collegium musicum - orchestr vám umožní působit v Symfonickém orchestru Masarykovy univerzity.

Tělocvik

Pro všestranný rozvoj byste neměli zapomenout ani některý z předmětů nabízených centrem univerzitního sportu. Z široké nabídky předmětů jako Základy sportovních masáží, Snowboarding nebo Jóga Therapy si určitě vyberete. Jen mějte na paměti, že největší boj zde probíhá především při registraci do seminárních skupin. Abyste nic neprošvihli sledujte přehled harmonogramu období fakult.