Přejít na hlavní obsah

Brno ovládnou mafiáni a luštiči šifer. Blíží se Tmou a Assassin

Registrace do dvou populárních brněnských městských her už běží.

Začátek podzimu patří pravidelně v Brně dvěma městským hrám, které si za léta své existence vydobyly pověst akcí, které by každý student měl aspoň jednou v životě zkusit. Šifrovací závod Tmou láká na náročné noční putování a luštění, Assassin vás zase zavede mezi mafiány, kteří se navzájem odstraňují pomocí zubního kartáčku. Do obou her ještě běží registrace.

Tmou jen pro ty nejlepší

Tmou je brněnská šifrovací hra, která se řadí k těm nejlepším a nejznámějším v Česku. Je určena pětičlenným týmům, protože je ale zájem o ni už příliš velký, musí každý tým nejprve projít online kvalifikací. Ta je zdarma a letos se uskuteční už v neděli 29. září. Jejím cílem je vybrat 220 nejlepších týmů, které se pak mohou zúčastnit samotné hry.

Ta se odehraje 8. až 9. listopadu v Brně a jeho blízkém okolí. Hra funguje na principu lineárního postupu po stanovištích, přičemž každá šifra vždy skrývá informaci o poloze dalšího místa. Vše se navíc odehrává v noci a často také za nepříjemného pozdně podzimního počasí. Dojít do neznámého cíle zabere vždy celou noc a stojí veškeré síly, dokáže to vždy jen část týmů. Šifry jsou různorodé, mají nejrůznější podobu a princip.

Registrovat se do letošního ročníku je možné do 29. září, kdy odpoledne proběhne kvalifikace. Neúspěšné týmy ještě mohou doufat v jednu z 25 divokých karet. Účastnický poplatek samotné hry je pak 800 korun za tým.

Mafiánská válka klanů

Assassin je hra z úplně jiného soudku – zavede vás do prostředí italské mafie a jejích praktik. Stanete se součástí jednoho z mafiánských klanů a současně zaměstnancem mafiánské společnosti. Vašim hlavním úkolem bude přežít – ostatní mafiáni se vás totiž budou snažit vypátrat a co nejdříve sprovodit ze světa. Zabíjení ostatních a prosazování zájmů vlastní rodiny je totiž hlavním cílem hry.

Zabíjení ovšem probíhá symbolicky za pomoci zubního kartáčku, který je potřeba mít neustále u sebe. Obranou je jen útěk nebo strčení vlastního kartáčku do pusy. Jednotlivé rodiny navíc během hry mohou vydělávat speciální peníze třeba za plnění úkolů, mohou uzavírat spojenectví či se účastnit nejrůznějších doprovodných akcí. Těch bude letos vzhledem k jubilejnímu patnáctému ročníku hry obzvlášť hodně.

Do hry se může přihlásit každý, komu už bylo 18 let a kdo se pravidelně vyskytuje v Brně. Na začátku hry zadáte do systému své základní údaje, pak už se budete jen pravidelně nervózně ohlížet přes rameno. Ani pro zabité hráče přitom hra nekončí, mohou se i nadále účastnit aktivit své rodiny a pokud budou mít štěstí, mohou být i oživeni. Tři nejlepší týmy pak postoupí do speciální jarní fáze hry.

Registrace do hry probíhá do 2. října, každý přihlášený hráč pak musí absolvovat pohovor u mafiánské společnosti. Samotná hra startuje 20. října a potrvá do 2. prosince. 4. prosince je pak na programu slavnostní ples, který letošní ročník uzavře. Kapacita hry je stanovena na 180 hráčů a účastnický poplatek činí 290 korun.

Hlavní novinky