Přejít na hlavní obsah

Video: Poradíme vám líp, nabízí univerzita pomoc studentům

Na problémy, které jsou často důvodem studijní neúspěšnosti, je tu poradenský servis Masarykovy univerzity.

Snížit počet studentů, kteří předčasně ukončí své studium dřív, než získají diplom, je cílem celého systému opatření, který postupně zavádí Masarykova univerzita. Podpořit ho má i nová videokampaň, jejímž mottem je heslo: Poradíme vám líp. Univerzita se tak rozhodla bojovat s negativním jevem, kdy míra takzvané studijní neúspěšnosti v případě bakalářských studijních programů dosahuje napříč vysokými školami v celé České republice téměř 40 procent.

Špatná orientace ve studijním řádu, nezvládání souběžných studií, které může vést až k vyměření poplatků, stres spojený se studijními nároky, nebo brigáda, kvůli které nestíhají plnit své povinnosti. Průzkum, který Masarykova univerzita provedla mezi studenty, na některé z těchto problémů upozornil jako na časté příčiny řádného nedokončení studia. Škola se právě proto rozhodla v nové komunikační kampani cílené na své studenty na tyto problémy upozornit a nabídnout jim pomocnou ruku.

Ústředním motivem videí kampaně jsou studenti, kteří se se svým problémem svěřují nesprávné osobně na nesprávném místě, a univerzita s heslem „Poradíme vám líp“ nabádá k vyhledání pomoci odborníků, ať už jsou to studijní referenti, školní psychologové či experti z univerzitního kariérního centra nebo Střediska pro pomoc studentům se specifickými nároky (Teiresiás). Diváky při tom směřuje na web Poradenského centra MU poradimevamlip.cz, odkud se mohou snadno dostat k nabízeným službám.

Kampaň navazuje na předchozí aktivity jednoucho.muni.czdostudujto.cz. V nich Masarykova univerzita podobě upozorňovala, že je připravená naslouchat problémům svých studentů, nebo ve videích se svými absolventy ukazovala, že i oni museli překonat na cestě k diplomu řadu těžkostí, čelili pochybám a nebáli se říct si o pomoc.

Celý systém opatření na snížení studijní neúspěšnosti realizuje Masarykova univerzita díky strategickému projektu Muni 4.0, na který získala 200 milionů korun z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Hlavní novinky