Přejít na hlavní obsah

MUNI otevřela přijímací řízení. Nově nabízí i embryologii a tlumočnictví znakového jazyka

Až do 29. února 2020 je možné podávat přihlášky na Masarykovu univerzitu do bakalářského a dlouhého magisterského studia.

Uchazeče o studium letos škola láká kampaní založenou na hesle „Snadný to nebude, ale stojí to za to“ a vizuální prezentací, která pracuje s motivem hashtagu #MUNICHALLENGE. Škola tak akcentuje náročnost studia na MUNI, která je však spojená s vysokou kvalitou výuky a prestiží.

„Vybrat si Masarykovu univerzitu rozhodně není ta nejjednodušší cesta, studium u nás může obnášet spoustu výzev, ale výsledek snažení stojí za to. Jsme navíc připravení uchazečům a následně i studentům na cestě k vysněnému titulu pomoct,“ uvedla prorektorka Hana Svatoňová.

Cena za přihlášku ke studiu, která se na Masarykovu univerzitu podává pouze elektronicky prostřednictvím webu www.muni.cz/uchazeci, činí 450 až 700 korun v závislosti na konkrétní fakultě.

Podmínkou pro přijetí na většinu studijních programů jsou Testy studijních předpokladů, které budou uchazeči skládat 25. a 26. dubna 2020 ve více městech v Česku i na Slovensku. U některých studijních programů je doplní ještě oborové testy. Samotné oborové testy jsou podmínkou pro přijetí na Fakultu sportovních studií a Lékařskou fakultu MU. Součástí přijímacího řízení na Fakultu sociálních studií MU jsou Scio testy.

Nové studijní programy

K více než 120 dosud nabízeným studijním programům v rozpětí od humanitních po přírodovědné obory letos přibyly dva nové programy Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví – EmbryologTlumočník českého znakového jazyka.

Nový pětiletý magisterský studijní program na Lékařské fakultě MU zaměřený na embryologii bude absolventy připravovat přímo pro práci v centrech reprodukční medicíny. Těch je v současnosti v Česku přibližně 40 a dlouhodobě se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků, kteří se nyní rekrutují z příbuzných oborů a musí se dále složitě dovzdělávat.

Speciálně zaměřené odborníky připraví i druhý prakticky orientovaný studijní program na Filozofické fakultě MU. Tlumočnictví českého znakového jazyka má za cíl vzdělávání kvalifikovaných pracovníků zajišťujících tlumočnické a překladatelské služby pro sluchově postižené občany České republiky, na které mají podle platné legislativy tito občané nárok.

Podívejte se, jak podat přihlášku

Hlavní novinky