Přejít na hlavní obsah

Koleje MUNI: Studenti se můžou odhlásit i na dálku. Dostanou slevu 70 procent

Masarykova univerzita vyjde vstříc studentům, kterým stávající omezení pohybu a přerušení kontaktní výuky komplikuje situaci s ubytováním na kolejích.

Všem studentům na kolejích umožní univerzita vedle fyzického odhlášení a odstěhování věcí do 11. dubna ještě takzvané technické odhlášení na dálku pomocí e-mailu do 11. dubna. Studenti, kteří chtějí, mohou na kolejích dál bydlet za standardních podmínek.

V praxi bude technické odhlášení vypadat tak, že studenti, kteří si nemohou přijít své věci z pokojů osobně vyzvednout z důvodů omezení pohybu, a nemohou nebo nechtějí tak učinit ani prostřednictvím spolužáků či jiné blízké osoby nebo dobrovolníků koordinovaných Studentskou komorou AS MU a kolejními radami, nabízí Správa kolejí a menz MU možnost, že jim jejich věci budou uschovány v zapečetěných pokojích. V takovém případě dostanou studenti slevu 70 procent z běžné ceny kolejného. Vztahovat se bude na období od 1. dubna do 18. května 2020, s možností prodloužení do 30. června 2020, kdy však takto odhlášení studenti nebudou mít do kolejí žádný přístup.

Stejnou slevu z kolejného dostanou také studenti zapojení do dobrovolnických aktivit při řešení krize způsobené epidemií.

Podrobnosti jsou na webu Správy kolejí a menzy. Od 6. dubna je k dispozici také detailní FAQ.

Hlavní novinky