Přejít na hlavní obsah

Univerzita poděkuje dobrovolníkům a dárcům online koncertem. Zahraje Ghost of You

Ve čtvrtek 9. dubna bude koncert k vidění na facebookové stránce Masarykovy univerzity a na webu munipomaha.cz.

Dobrovolníci z Lékařské fakulty MU u odběrových stanů ve Fakultní nemocnici Brno.

Do akce MUNI pomáhá, kterou vyhlásil rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš k řešení krize způsobené epidemií koronaviru, se od poloviny března přihlásilo přes 4300 dobrovolníků, zejména vysokoškoláků včetně studentů i z dalších škol. Dobrovolnické centrum MU za tu dobu už zprostředkovalo pomoc téměř 1700 lidem a institucím a zároveň dalších více než tisíc lidí přispělo dvěma miliony korun na materiální zajištění této pomoci.

„Máme za sebou tři týdny ostrého provozu a rádi bychom poděkovali za ohromné nasazení všem lidem, kteří se zapojili. Ať už jako dobrovolníci, kteří ochotně pracují dlouhé hodiny bez nároku na odměnu, nebo jako dárci, kteří neváhali přispět na dobrou věc. Snad se všichni už brzy budeme moci potkat i jinak než virtuálně,“ uvedl ředitel Dobrovolnického centra MU Jiří Uher.

Poděkováním všem bude koncert brněnské kapely Ghost of You, ve které také hrají studenti a absolventi Masarykovy univerzity. A protože stále platí nouzový stav, bude se ve čtvrtek 9. dubna v 19 hodin živě vysílat na facebookové stránce Masarykovy univerzity a webu munipomaha.cz ze společného studia MUNI TV, Studex.tv a Radia R.

Z koncertu kapely Ghost of You

„Jsme rádi, že alespoň touto cestou můžeme podpořit všechny, kteří se zapojili do projektu a pomáhají potřebným. Bude to poděkování za veškerou jejich práci v této komplikované situaci. Koncert od nás pro vás. A na co se můžete těšit? Rozhodně na jediné naše živé vystoupení na ještě dlouhou dobu,“ lákají členové kapely Ghost of You.

S pozdravem a poděkováním se připojí se i rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš a organizátoři z Dobrovolnického centra MU.

Hlavní novinky