Přejít na hlavní obsah

Dny otevřených oken: Uchazeči o magisterské studium se mohou ptát online

Když není kvůli koronaviru možné otevřít dveře, otevřou některé fakulty Masarykovy univerzity aspoň virtuální okna.

Všechny fakulty MUNI jsou kvůli nouzovému stavu stále pro studenty a veřejnost uzavřené, sběr přihlášek do navazujících magisterských oborů ale až do konce dubna probíhá beze změn. Některá pracoviště dokonce přichází s náhradou dnů otevřených dveří a lákají uchazeče na den otevřených oken. Učitelé či proděkani budou se zájemci o studium rozmlouvat prostřednictvím virtuálních oken prohlížečů.

Ve středu 15. dubna se odehraje Den otevřených oken na Katedře informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty MU (KISK). Od 16 hodin budou vedoucí katedry Petr Škyřík a garant oboru Jiří Kudrnáč prezentovat klíčové informace o studiu, později budou speciální okna věnována jednotlivým profilacím. To vše v prostředí aplikace Google Meet.

Na katedře jsou zvyklí zapojovat moderní technologie do výuky, proto se ihned ujal i nápad zdigitalizovat den otevřených dveří. „Nechceme zájemce o studium na KISKu připravit o možnost setkat se s vyučujícími tváří v tvář a zeptat se jich na cokoliv, co je zajímá. Příprava je pro nás vlastně podobná jako při off-line variantě – hledání správného času, propagace, příprava programu. Jen tady se přidává i rovina technologie: důležité je vybrat správnou platformu, která umožní efektivní komunikaci pro všechny zúčastněné,“ vysvětluje Tomáš Marek, který akci na KISKu připravuje.

Online meeting pro magisterské uchazeče o studium chystá na čtvrtek 16. dubna také Fakulta sociálních studií MU. Od 12 do 16 hodin budou zástupci všech kateder a studijního oddělení odpovídat na dotazy zájemců o studium přímo v komentářích facebookové události. Fakulta má s tímto způsobem komunikace s uchazeči bohaté zkušenosti, online den otevřených oken pro magisterské obory tady pořádají už několik let.

Interaktivní variantu komunikace se studenty zvolilo v době karantény také vedení Ekonomicko-správní fakulty MU. Proděkan pro prezenční studium Martin Kvizda a proděkan pro kombinované studium Petr Valouch budou ve středu 15. dubna od 10 hodin odpovídat v živém vysílání fakultního youtube kanálu na otázky studentských senátorek a dalších studentů.

Zaostřeno bude hlavně na ukončování semestru a aktuální podmínky studia. Studenti mohou v tomto případě otázky pokládat přímo v chatu živého vysílání, je k tomu jen potřeba být přihlášen svým Google účtem.

Hlavní novinky