Přejít na hlavní obsah

Tři aplikace v ISu pro cestování přes hranice a vstup do budov MUNI v době koronavirové

Masarykova univerzita se snaží nejen zahraničním studentům včetně Slováků maximálně ulehčit přejezd hranic do Česka. Nabízí nové aplikace v Informačním systému MU.

Elektronické potvrzení o studiu

Novinka ze začátku roku 2020, která se aktuálně velmi hodí k prokázání, že jste studentem na území České republiky. V aplikaci v Informačním systému MU si jedním kliknutím vygenerujete potvrzení o studiu na aktuální semestr, takže vůbec nevadí, že doma nemáte v zásobě žádné papírové. Vygenerovaný dokument je opatřený kvalifikovanou elektronickou pečetí a je plnohodnotnou náhradou papírové verze, nikde by tak neměl být odmítnut. Aktuálně stačí vytisknout a na hranicích ukázat (v některých případech je to nezbytné).

Čestné prohlášení o nenařízení karantény a neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění

Abyste aktuálně mohli mít přístup do budov Masarykovy univerzity, musíte dle nařízení ministerstva zdravotnictví a rozhodnutí rektora čestně prohlásit, že nejste v karanténě a že jste v poslední době neměli virové onemocnění. Není potřeba ale dělat nic papírově, stačí jednou kliknout v Informačním systému MU a máte to.

Potvrzení vysoké školy o účasti na zkoušce pro účely vstupu na území ČR

Pokud vstupujte na území Česka v takzvaném 24hodinovém režimu na zkoušku a zase rychle zpátky, potřebujete doložit, že budete tu zkoušku opravdu skládat. Potvrzení můžete získat v Informačním systému MU v rámci aplikace s čestným prohlášením viz výše. Je ale opravdu potřeba být na nějakou zkoušku reálně zapsaný.

Více informací o tom, jaká jsou momentálně v souvislosti s epidemií koronaviru opatření na Masarykově univerzitě, najdete na webu www.muni.cz/koronavirus. Aktuální informace o tom, za jakých podmínek mohou studenti překračovat pozemní hranice ČR, najdete konkrétně v této aktualitě.

Hlavní novinky