Přejít na hlavní obsah

Z kolejí se musí odstěhovat jen část studentů

Zůstat mohou mimo jiné ti, kteří mají prezenční výuku či nařízenou pracovní povinnost.

Vládní opatření s platností od středy 14. října 2020 nařizuje ukončit ubytování studentů na vysokoškolských kolejích. Nařízení má ale řadu výjimek. Na kolejích mohou zůstat ti, kteří splňují některou z následujících podmínek: nemají bydliště na území České republiky, mohou podle platných opatření navštěvovat prezenční výuku či pro ně a jejich obory platí vládou nařízená pracovní povinnost. Přehled těchto studijních programů najdete zde.

Na koleji mohou zůstat také ti studenti, kteří jsou zároveň zaměstnanci Masarykovy univerzity. Pokud by studentovi odstěhování způsobilo vážné problémy (např. nemá možnost přestěhovat se jinam, vystavil by se kontaktu s rizikovými osobami apod.), nechť kontaktuje vedení SKM na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a domluví se na možnosti setrvání na kolejích a na dalším postupu.

Vedení Masarykovy nepředpokládá obnovení prezenční výuky do konce letošního roku; jakmile k němu později dojde, bude dostatek míst na kolejích opět k dispozici. Správa kolejí a menz garantuje rezervaci místa do konce roku 2020, je však o ni potřeba požádat při předávání klíčů.

Pokud mají studenti obavy z návratu domů z důvodu možnosti nakažení členů své domácnosti koronavirem, ministerstvo zdravotnictví nabízí možnost bezodkladného otestování na COVID-19 prostřednictvím mobilních odběrových týmů. V průběhu takového testování a/nebo čekání na výsledky těchto testů se předpokládá setrvání na koleji. V případě pozitivního výsledku testu zůstane student na koleji v karanténě/izolaci.

Hlavní novinky