Přejít na hlavní obsah

Na Studentské pařbě na Faválu bylo plno

ImageV hudebním klubu Favál vyvrcholila ve středu 19. října zastávka Isic Alive Tour v Brně koncertem taneční hudby. Turné, které letos vstoupilo už do šestého ročníku, je tradičně spojeno zejména s propagací studentských karet Isic. Večerní Studentská pařba, jejímž partnerem se mimo jiné stala i Masarykova univerzita, byla ohlášena na devět hodin večer, ale už chvíli před avizovaným začátkem byl klub nacpaný takřka k nehnutí.

„Takovou návštěvnost jsem skutečně nečekal,“ připustil organizátor akce Tomáš Veselý. Oproti jarnímu turné, které se svým načasováním strefilo zrovna do zkouškového období, se podle Veselého tentokrát na Faválu ukázalo opravdu nebývalé množství lidí. „Vstup je zadarmo, tak jsem se přišel povídat,“ řekl jeden z návštěvníků.

Image
Studenty čekala v průběhu večera řada soutěží, u kterých o vítězi rozhodovalo publikum. K dosažení přízně tak někteří ze soutěžících zvolili i méně tradiční postupy. Foto: Ondřej Ženka.


S malým zpoždění chvíli po půl desáté zahrál studentům DJ Bono Finix a po něm DJ Romano, oba rezidenti pražského kulub Mecca, a během hodinky uvedli zábavu do varu. Příchozí se roztancovali takřka po celém klubu a málokomu vadilo, že si nemá, kam sednout. Jen s přísunem pití to bylo horší. „Dostat se u baru k pivu chce trochu ostřejší lokty,“ komentoval situaci jeden ze studentů.

Na koncertě se v rámci partnerství MU neformálně, ovšem poněkud se zpožděním, vítali také prváci v novém akademickém roce. Možnost představit se zde mělo i občanské sdružení Přesahy, které se významně podílí na kulturním životě na Fakultě sociálních studií.

Hlavní novinky