Přejít na hlavní obsah

Uchazeči o studium můžou soutěžit s MUNIbotem

Chatbot Masarykovy univerzity předá uchazečům důležité informace o studiu. Nahradí veletrhy vysokých škol.

Kvůli epidemii COVID-19 se letos veletrhy ani dny otevřených dveří nemohou pořádat.

Masarykova univerzita letos připravila pro zájemce o studium chatbota, který jim formou soutěže předá důležité informace a materiály. Ve hře jsou navíc hodnotné ceny.

V rozhodovacím procesu každého uchazeče hrají důležitou roli veletrhy vysokých škol. Rozhovory s promotéry a besedy na těchto akcích jim pomáhají získat představu o vysokoškolském životě a nasměřovat je ke správnému oboru. Letos jsou ale veletrhy kvůli situaci s Covid-19 zrušené, a MUNI proto poprvé spouští chatbota.

Jeho úkolem ale nebude jen informovat. Veškerá komunikace bude probíhat formou zábavné soutěže s tematickými kvízy. Pokud bude uchazeč v soutěži úspěšný, dostane se do slosování o výhry od jednotlivých fakult. Každá z nich věnovala do projektu různé ceny od propagačních předmětů přes sady knížek až po powerbanky. Losovat se bude v průběhu soutěže víckrát a oceněno bude na 150 soutěžících. Dárky v podobě zajímavých odkazů pak v chatbotu najdou všichni zúčastnění, a dostanou se tak pohodlně i k informacím, které jsou pro ně jinak nedostupné nebo těžko dohledatelné.

Robot MUNIbot bude k dispozici na chatovací platformě Messenger až do poloviny února. Uchazeče bude oslovovat na facebookové stránce Studuj na MUNI a k zapojení do soutěže bude vybízet také samostatná online kampaň.

Soutěž končí v pondělí 15. února 2021. Pokryje několik témat od výběru oboru přes studium a život na MUNI až po poznávání možností Brna. V závěru si pak uchazeči budou moct vyzkoušet, co je čeká u přijímacích zkoušek na jednotlivé fakulty.

Soutěž je sestavená tak, aby pomohla uchazečům zorientovat se ve studijní nabídce a vybrat si správně svůj obor. Na rozhodnutí ale v žádném případě netlačí. Až do konce se tedy můžou dostat jak odhodlaní zájemci s jasnými cíli, tak i ti nerozhodnutí. Výzva je to pro všechny stejná.

Hlavní novinky