Přejít na hlavní obsah

Erasmus Week poradí, jak na studium v zahraničí

Online Erasmus Week představí možnosti studia a stáží v zahraničí. Zájemci se mohou hlásit v prosinci mimo Evropu a v lednu a únoru na pobyty v Evropě.

Zážitky ze studia v zahraničí se netýkají jen školy.

Navzdory koronavirové situaci se na Erasmus jezdit nepřestalo a o zahraniční pobyty je pořád velký zájem. A protože se už brzy začnou podávat přihlášky na příští akademický rok, pořádá sedm fakult Masarykovy univerzity v týdnu od 23. do 27. listopadu spolu s Centrem zahraniční spolupráce MU online Erasmus Week, díky němuž studenti z pohodlí domova zjistí, kam mohou v příštím akademickém roce vyjet do zahraničí za studiem nebo na stáž. 

Do 15. prosince se studenti MU mohou hlásit na mimoevropské univerzity, v průběhu ledna a února se pak na fakultách konají výběrová řízení na nejoblíbenější program Erasmus+ Evropa včetně oborových stáží.

Připojit se na fakultní livestream je ideální příležitost zjistit si už v předstihu informace o zahraničních pobytech. Rozcestník je k dispozici ve facebookové události Erasmus Week.

„Nejet během studia na Erasmus je velká chyba, studenti se zdokonalí v jazyce, získají přátele z celého světa a navíc i kredity a stipendium. Málokterá univerzita v Česku se může pochlubit takovými možnostmi studia a stáží v zahraničí jako MUNI a byla by škoda takové šance nevyužit. Rozhodně doporučuju všem studentům najít si chvilku času na fakultní livestream, kde se dozví všechno podstatné, bez dlouhých a nudných prezentací,“ říká hlavní organizátor akce Jakub Motyčka z Centra zahraniční spolupráce MU.

Kromě informací o aktuálních partnerských univerzitách nebo podmínkách výběrových řízení si studenti díky online události poslechnou také zkušenosti se zahraničními studijními pobyty od ostatních studentů z fakulty nebo se budou moct fakultních koordinátorů ptát v živém vysílání na konkrétní dotazy.

První fakultní livestream odstartuje v pondělí 23. listopadu ve 14 hodin Filozofická fakulta MU, v úterý 24. listopadu v 16 hodin začíná program na Lékařské fakultě MU a v 18 hodin na Ekonomicko-správní fakultě MU. Ve středu 25. listopadu začne ve 13 hodin livestream na Fakultě informatiky MU a od 16 hodin budou na dotazy odpovídat tři studenti Fakulty sportovních studií MU, dva z nich se dokonce připojí přímo ze svého studijního pobytu v Dánsku. Erasmus Week uzavřou v pátek 27. listopadu svými přenosy Právnická fakulta MU ve 12 hodin a Fakulta sociálních studií ve 13 hodin.

K fakultním livestreamům se vždy připojíte přes facebookovou událost Erasmus Weeku a dotazy můžete koordinátorům a studentům pokládat přes chat. Záznamy pak budou k dispozici na facebooku Centra zahraniční spolupráce MU.

Hlavní novinky