Přejít na hlavní obsah

Nově na MUNI? Přihlaste se na Prvákoviny

Poznejte své spolužáky, zjistěte, co vás čeká v prvním semestru i jak to chodí na VŠ. Všechny důležité informace se dozvíte na dvoudenní seznamovací akci Prvákoviny.

Prvákoviny - ilustrační foto

Jako noví studenti na Masarykově univerzitě se můžete přihlásit na jediný oficiální seznamovák Prvákoviny. Na online akci se propojíte se svými novými spolužáky a díky seznamovacím hrám si můžete udělat přátele ještě před vaší první přednáškou.

Na Prvákovinách se potkáte i se staršími spolužáky z vaší fakulty, kteří pro vás program připravují. Starší studenti vám předají nezbytné tipy i své osobní zkušenosti a vychytávky, jak přežít první ročník. Na programu se podílejí i fakulty – někde na vás bude čekat úspěšný absolvent, jinde student, který je právě na Erasmu nebo třeba zábavný kvíz o fakultě o super ceny.

Co se například dozvíte?

• Jak probíhají zkoušky, proč některé předměty zakončíte jen zápočtem a jiné třeba kolokviem;

• jak si vytvořit ten nejlepší rozvrh a jak je to s účastí na přednáškách a seminářích;

• jak fungují kredity, jak je to s omluvenkami, povinným tělocvikem a absolvováním cizího jazyka;

• do kterých podniků se chodí bavit studenti z vaší fakulty;

• čím se vyznačuje vaše fakulta a jak to na ní chodí;

• nebo kdy můžete vyjet do zahraničí a k jakým spolkům se můžete přidat.

Program Prvákovin je zaměřený zejména na seznámení: se spolužáky, fakultou i univerzitou. Proto také zjistíte, jak to chodí v menzách a knihovnách, co je to CPS, jak si vyřídit tzv. šalinkartu a k čemu všemu se vám může hodit ISIC.

Jak se přihlásit?

K registraci na Prvákoviny potřebujete znát UČO. To máte, pokud jste už byli na zápisu do studia. Veškeré další informace k přihlášce najdete na stránkách www.prvakoviny.muni.cz. První termíny startují už koncem srpna, ty poslední pak 9. září, proto s registrací dlouho nečekejte.

10 verzí Prvákovin

Prvákoviny jsou pro každou fakultu zvlášť, a proto dostanete takové informace, které se budou konkrétně vám. Ulehčíte si přestup ze střední školy na vysokou a zároveň předejdete zbytečným zmatkům, protože budete vědět, na koho v případě potíží obrátit.

Zároveň se lektorů můžete zeptat na cokoliv, co zajímá vás nebo využít online chat se studijním oddělením. Odpověď určitě získáte. Jestli máte nějaké dotazy už teď, ptát se můžete i v oficiální prvácké skupině na Facebooku Prváci MU 2021 (official).

Akci Prvákoviny pro vás pořádá Kariérní centrum MU spolu s Poradenským centrem MU.

Hlavní novinky