Přejít na hlavní obsah

Největší přání? Ať se neučíme online

Vrátit se do školy k prezenčnímu studiu a uspět s českým týmem na světové Univerziádě si přeje volejbalistka a studentka MU Adéla Benediktová.

Volejbalistka Adéla Benediktová.

Nastupuje do třetího ročníku oboru Regionální rozvoj a cestovní ruch na Ekonomicko-správní fakultě MU a přitom se do poslucháren dostala jen v prvním semestru. Celé další studium Adély Benediktové, která v programu UNIS získala od Masarykovy univerzity stipendium pro studující vrcholové sportovce, proběhlo kvůli koronavirové epidemii online. A právě opustit režim online výuky si nyní přeje nejvíce.

„Chci se vrátit na fakultu, těším se na ni. Už jsem si chtěla koupit i nový batoh do školy, ale ještě nevíme, co bude, tak vydržím,“ říká studentka, která se svoje sportovní aktivity vždy snažila skloubit se školou a prezenčním studiem. „Na hodiny se snažím chodit co nejčastěji, i když se to občas kryje se sportovními povinnostmi. Bohužel jsem si nevybrala úplně nejlehčí obor a je pro mě někdy těžké časově skloubit přípravu do školy s tréninky,“ vysvětluje.  

Adéla je příkladem toho, že ne každý vrcholový sportovec a student musí zamířit na fakultu se zaměřením na sport. „I já jsem při podávání přihlášek přemýšlela nad nějakým oborem na Fakultě sportovních studií. Ale pak jsem si řekla, že sportu se věnuji od mládí, od třinácti jsem zavřená v halách u míčů, udělala jsem si 3. trenérskou třídu a měla možnost v Plzni nějaký čas trénovat malé volejbalistky a chtěla jsem zkusit úplně něco jiného. Baví mě cestování, sleduji, jak se rozvíjí cestovní ruch, přemýšlím nyní nad tím, jak bude toto odvětví vypadat po pandemii. Jsem z Plzně, kde destinační marketing, zatím příliš neřeší a ráda bych se po ukončení studií do oboru právě do Plzně vrátila,“ nastiňuje svoji budoucnost.

Ve sportovním životě má ale nyní blokařka Adéla Benediktová před sebou už třetí sezónu v brněnském extraligovém volejbalovém týmu VK Šelmy, hlavní cíl dostat se na své hrací pozici do základní šestky a reprezentaci na světové Univerziádě. I díky těmto úspěchům patří mezi tváře programu UNIS na Masarykově univerzitě a brzy se objeví i v připravovaném propagačním videu. Díky stipendiu z programu si může v létě dovolit nepracovat na brigádách a profesionálně se věnovat beachvolejbalovým soutěžím, které jsou jejím koníčkem.

„Musela bych místo tréninku celý týden pracovat abych pak mohla o víkendu odjet na beach. Vím, je to koníček a je hodně nákladný, ale baví mě. A proto se ho nechci vzdát,“ dodává aktuální účastnice Českého poháru a mistrovství ČR v kategorii U22 v beachvolejbalu.

Hlavní novinky