Přejít na hlavní obsah

Rozhodujete se, zda na MUNI? Brno je druhé nejatraktivnější město Evropy

Renomovaný britský magazín Time Out ocenil Brno jako druhé turisticky nejatraktivnější město starého kontinentu. 

Brno - studentské město a druhé nej město Evropy.

Jestli se po studiu na střední škole stále nemůžete rozhodnout, na jakou univerzitu či do kterého města své příští kroky nasměrovat, zdá se, že pro Brno hovoří další pádný argument!

Pověst Brna coby studentského města je dobře známá. Koneckonců, britská společnost Quacquarelli Symonds, která vydává pravidelný žebříček nejkvalitnějších vysokých škol a zároveň univerzitní města hodnotí na základě referencí studentů, jej vyhlásila šestým nejlepším studentským městem na světě. Brno v žebříčku tehdy vůbec poprvé předčilo Prahu.

Přesto, kroky zahraničních turistů v Česku zpravidla stále směřují do hlavního města, možná na otočku do Českého Krumlova. Brno rezonuje především mezi fanoušky motosportu, případně mezi vystavovateli na některém z veletrhů. Že však má jihomoravská metropole svůj půvab – o němž Brňáci a studenti dobře vědí – teď ocenili též v redakci cestovatelského magazínu Time Out, který čtenářům z celého světa přináší turistické tipy už více jak padesát let. V jeho aktuálních doporučeních na nejlepší městské výlety pro rok 2022 zařadili Brno na druhé místo.

V přehledu, v němž sehrála roli také snadná a environmentálně šetrná dostupnost, za sebou Brno nechalo například malebné uličky starého města v dánském Odense, barevnou Valencii či módní centrum Miláno. Lépe se umístilo jen historické Arles ve francouzské Provence, jehož památky jsou zapsány rovněž na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Zmíněním „Moravského Manchesteru“ Time Out připomíná slavnou textilní minulost Brna, aby mohl vypíchnout jeho post-industriální přerod v centrum vědy a technologického výzkumu. Zároveň si všímá pestré gastronomické scény, v níž se snoubí tradiční kuchyně s tou moderní. Ideální den strávený v Brně se dle textu nemůže obejít bez výšlapu na Špilberk, avšak zmiňuje i méně známé atrakce jako jsou cihlové vodojemy na Žlutém kopci nebo atomový kryt 10-Z či kryt Denis vyražený ve skále pod Petrovem. Den strávený v Brně pak prý nelze zakončit jinak než nočním drinkem v některém ze stylových barů, hospůdce či kavárně.

Hlavní novinky