Přejít na hlavní obsah

Advokát, státní zástupce, notář či soudce. Co ze mě vlastně bude?

Láká Tě prakticky zaměřené studium se širokou škálou uplatnění? Studentka Právnické fakulty MU Sally Šreflová ti v článku podá obecné informace o LAW MUNI a podělí se také o svůj pohled na studium práv.

Studentka Právnické fakulty MU Sally Šreflová.

Programy, které právnická fakulta nabízí, přináší znalosti celého českého právního řádu a ke slibné budoucnosti ti jistě napomohou. Vybírat můžeš z prakticky zaměřených tříletých bakalářských programů, nebo z hlavního pětiletého magisterského programu, který ti jako jediný umožní vstup do regulovaných právnických povolání, jako je již výše zmíněný soudce, státní zástupce, notář či advokát, rovněž je jako jediný vyučován pouze prezenčně.

Vzdělávat se můžeš nejen na přednáškách či seminářích, ale i v naší moderní knihovně, jež je díky množstvím dostupných zdrojů naprostou jedničkou především v porovnání s ostatními ve střední Evropě. Knihy a časopisy doplňuje několik mezinárodních databází, díky nimž získáš přístup k veškeré celosvětové kvalitní právnické literatuře. Po jazykové stránce fakulta nabízí taktéž značné zdokonalení, můžeš studovat či stážovat v zahraničí nejen v rámci programu Erasmus+, ale rovněž pomocí fakultních smluv.  A když nemůžeš vycestovat ven, přijedou přední experti do Brna za tebou jako tzv. visiting professors. Každý rok jich tu máme několik desítek!

Všichni kantoři jsou vstřícní a dostupní, přestože mnozí působí i v praxi – a která jiná právnická fakulta se může chlubit tak početným zastoupením mezi soudci Ústavního soudu.  

Zajímá tě i zpětná vazba samotné studentky? Čti dál!

Jsem studentkou 3. ročníku velmi moderní právnické fakulty – Právnické fakulty MU. Studuji již výše zmíněný pětiletý magisterský program Právo a právní věda, po jehož úspěšném absolvování se nabízí nespočet cest, jimiž se může vystudovaný právník vydat. Já osobně jsem při výběru vysoké školy malinko tápala v tom, co by mě naplňovalo, avšak nyní se nacházím téměř v polovině studia a jsem si naprosto jistá, že práva jsou ideální volbou nejen pro ty, jež jsou si stoprocentně jistí, že se jednou chtějí stát advokáty, ale i pro ty, kteří stále pátrají po svém budoucím povolání.

Nicméně dost o budoucím uplatnění! Láká Tě rovněž krásné, nově zrenovované prostředí, kamarádský kolektiv, přátelští, však uznávaní, profesoři? Na naší fakultě se rozhodně nudit nebudeš – a už vůbec ne ve zkouškovém, ve kterém se momentálně všichni nacházíme. Nic nedostaneš zadarmo, avšak stojí to za to!

Hlavní novinky