Přejít na hlavní obsah

Máte nápad? Studenti mohou získat příspěvek až 400 tisíc korun

Studenti Masarykovy univerzity mohou efektivně rozvíjet své nápady a získat peníze i na rozjezd podnikání. Stačí se přihlásit do soutěže Start Your Business.

Pro studenty MU odstartovala soutěž Start Your Business.

Mentoring od odborníků, finanční podpora až 400 tisíc korun a praktické zkušenosti. To jsou jen některé výhody druhého ročníku soutěže Masarykovy univerzity Start Your Business. Zájemci dokonce nemusí mít v ruce dokonalý business plán nebo se připravovat na opravdové podnikání. Cílem soutěže je mimo jiné pomoci zjistit, jestli podnikání je pro účastníky vhodnou kariérní dráhou. Poskytuje také příležitost pro vylepšení nápadu i zmíněného podnikatelského plánu tak, aby byly na trhu konkurenceschopné.

Přihlašování odstartovalo 10. ledna. Hlásit se mohou jednotlivci nebo až čtyřčlenné týmy. Do prvního kola postoupí přibližně deset soutěžících, kteří na začátku získají finanční ohodnocení deset tisíc korun na rozvoj svého projektu. V dalším kole pak budou před odbornou porotou prezentovat, jak s penězi naložili. Vývoj nápadů budou sledovat a posuzovat odborníci na podnikání z Jihomoravského inovačního centra, Centra pro transfer technologií MU a Ekonomicko-správní fakulty MU. Na základě prezentací pak komise rozdělí druhou část odměny. Její výše se může lišit projekt od projektu.

Jednou z oceněných v minulém ročníku je Lucie Novotná z PdF, která se rozhodla rozvíjet svůj koníček v projektu Papačky od Lůcy. Medializovaným projektem, který byl v prvním ročníku také oceněn, je Carebot týmu Daniela Kvaka. Příběhy obou projektů najdete v lednovém čísle Magazínu M. 

Pro úspěšné přihlášení do letošního ročníku je potřeba odevzdat přihlášku s přílohami do 28. února. Soutěž pořádá Centrum pro transfer technologií ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem.

Hlavní novinky