Přejít na hlavní obsah

Pracovat při studiu na univerzitě? Jde to!

Pracovat při studiu považuji za „must have“. Věřím, že nabyté zkušenosti z neziskové i ziskové sféry v budoucnu zúročím. Je to pro mě velká výzva a zároveň i velká zábava.

Karolína Balatková

Studium na vysoké škole zabere mnoho času, zároveň ale mnohé přináší. Mezi jeden z největších benefitů určitě patří časová flexibilita díky možnosti navolit si rozvrh. Svůj čas máte totiž tak trochu ve svých rukou. Já chodím do školy většinou dva až tři dny v týdnu (záleží vždycky na počtu předmětů a jejich náročnosti) a po zbytek týdne můžu chodit do kanceláře, kavárny nebo pracovat z domu.

V prvním ročníku Ekonomicko-správní fakulty MU jsem začala pracovat v neziskové organizaci Institut ekonomického vzdělávání (INEV) na pozici business development managera. Před přijetím jsem absolvovala dvouměsíční stáž, na základě které jsem byla přijata. Doporučila bych všem, aby začínali svoji budoucí práci/brigádu (pokud je to možné) stáží. Pomůže vám to si uvědomit, zda je pro vás náplň práce a směřování organizace to pravé.

Od business developmentu jsem se dostala k fundraisingu a následně k péči o partnery. A to je kouzlo neziskovek – sedíte tak nějak na dvou židlích a pomyslné „kolečko“ absolvujete hned několikrát. INEV je pro mě srdeční záležitost, pořádá největší středoškolskou soutěž v ekonomii a financích – Ekonomickou olympiádu. Jsem vděčná, že jsem měla možnost stát na druhé straně jako jeden z organizátorů a podílet se tak na zlepšování finanční gramotnosti a ekonomického vzdělávání mladých lidí.

Nyní jsem součástí marketingového týmu přírodní kosmetické značky, která patří k akciové společnost zabývající se výrobou a prodejem zdravotnických prostředků. Jedná se o dvě samostatné značky, které mají vlastní a specifickou komunikační strategii, vzájemně tedy spolupracují pouze na distribuční úrovni.

Jako snad každá žena i já si potrpím na kvalitní kosmetiku, o to víc mě těší, že mohu spojit moji práci s oblastí, která je pro mě potěšením a inspirací. Při výběru organizace vždy hledám přidanou hodnotu a zapojení do procesu společenské odpovědnosti. U mé současné pracovní pozice oceňuji navázání výrobků na přírodu a udržitelnost, to mi je velmi sympatické. Jsem ráda za šanci nahlédnout do organizace, která má na trhu stabilní postavení a neustále roste. Díky motivujícímu prostředí a skvělému týmu zdokonaluji svoje soft i hard skills a překonávám výzvy, kterými jsou například komunikace v angličtině.

Jedna rada na závěr – nenechte se odradit pozicí asistenta, někde se zkrátka začít musí a při studiu se velmi těžko dostanete někam „výš“. Navíc na asistenční pozici máte příležitosti si vyzkoušet spoustu věcí a zjistit, jaká oblast je pro vás ta pravá a kde jsou vaše silné stránky.

Práci při studiu vysoké školy doporučuji všemi deseti. Je na vás, jak tři či více let na VŠ strávíte. Já tento čas vnímám jako příležitost k vyzkoušení si „profesí“ a získání kompetencí, které mohu rozvíjet do budoucna.

Existuje nepřeberné množství příležitostí a možná narazíte na zaměstnání, které vás bude do budoucna živit. V neposlední řadě vám pracovní zkušenosti pomohou zaplnit životopis a profil na LinkedInu. Každá zkušenost se totiž počítá! Více se o mých pracovních zkušenostech dozvíš na mém Linkedin profilu.

Hlavní novinky