Přejít na hlavní obsah

10 tipů na kulturní a sportovní akce na začátku semestru

Semestr teprve začíná a vy tu asi ještě nemáte moc přátel, zato máte spoustu volného času, protože učitelé po vás zatím nechtějí žádné úkoly? V tom případě si nenechte ujít 10 zajímavých akcí, které se v Brně konají během září. 

1. MUNI Party
Kdy: 12. 9. od 21:00 
Kde: kluby 7NEBE a VN BROTHERS 
První akcí, kterou byste jako student Masarykovy univerzity rozhodně neměli zmeškat je MUNI Party, největší párty studentů ze všech fakult na uvítání nového semestru. Letos poprvé se akce bude konat ve dvou klubech zároveň, v klubu 7NEBE a VN BROTHERS, kvůli velkému zájmu studentů. Budou zde nejen noví ale i stávající studenti ze všech fakult, takže se skvěle seznámíte nejen s prváky, ale potkáte i staré známé z ročníku. Na párty samozřejmě nesmí chybět hudba, kterou letos obstará student MUNI DJ BYREX, jehož nové singly budou mít v klubu premiéru a Vladimir Wolf. Bonusem této akce je to, že vstup je zdarma.  

2. Jarmark spolků
Kdy: 19. 9. od 9:30 
Kde: Atrium Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity 
Pokud se chcete přidat k některému studentskému spolku na Masarykově univerzitě a najít tak přátele s podobnými zájmy jako máte vy, tak je Jarmark spolků akce přesně pro vás. V atriu FSS se prezentují jednotlivé studentské spolky působící na Masarykově univerzitě. Studenti se tak mohou setkat s jejich zástupci a dozvědět se vše o jejich činnosti u nich na stánku, včetně informací, jak se například do jejich spolku dostat, nebo co mohou působením v něm získat. Mezi letošní spolky, které se na akci představí patří například Studentská sekce Mezinárodního politologického ústavu, která spojuje studenty politologicko – vědních oborů a akademiky a politiky. Další spolky, který můžete na jarmarku vidět je Fakescape, který se zaměřuje na mediální gramotnost, nebo Nadační fond studentů FF MU.  

3. Mezinárodní festival seriálů Serial Killer
Kdy: 20. – 25. 9. 
Kde: Kino Scala, Divadlo na Orlí, Divadlo Bolka Polívky 
Pro milovníky filmů a seriálů Brno organizuje již pátý ročník mezinárodního festivalu televizních a webových seriálů, který nabídne program plný novinek a premiér z celého světa i z Česka. Letos bude hlavním tématem seriálová tvorba Švédska, které se stalo evropskou seriálovou velmocí. Festival Serial Killer funguje na principu “ochutnávky” těch nejlepších současných seriálů, to znamená, že od každého seriálu můžete zhlédnout první dva díly. Většina projekcí je v závěru doplněna diskuzí s tvůrci seriálu. Program bude upřesněn v průběhu září, ale vstupenky si můžete koupit už teď. Akreditace za 350 Kč vám zajistí místo v kinosále a pustí na všechny projekce včetně těch premiérových i doprovodné diskuze. Na místě pak budou dostupné jednotlivé vstupenky za 80 Kč.  

4. Workshop Pivo je boží!
Kdy: 29. – 30. 9.
Kde: areál Filozofické fakulty MU, Arna Nováka 1
Pokud jste milovníci piva, určitě si nenechte ujít interdisciplinární workshop Pivo je boží!, který organizuje Historický ústav Filozofické fakulty MU. Čekají vás nejrůznější přednášky nejen o historii piva, ochutnávky a mnoho dalšího. Z důvodu omezené kapacity si raději rezervujte místo v přednáškovém sále na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  

5. Multižánrový festival Kraví hora ožije
Kdy: 23. – 24. 9. 
Kde: Kraví hora 
Hudba, sport nebo výtvarné umění. Na Kraví hoře roste nové sportovně-přírodní centrum s názvem „Osmidéčko”. Můžete si tu dát kávu, podívat se na film, zasadit vlastní zeleninu nebo si prohlédnout obrazy výtvarníků, kteří udávají umělecké trendy. K příležitosti otevření nového, kreativního areálu organizátoři připravili bohatý hudební program. Na pódiu se představí formace Don Juan Disco, miláček brněnské klubové scény Tom Holič nebo skupina Bombarďák. Ať už máte rádi muziku, kutilství, umění nebo sport, na festivalu Kraví hora ožije si najdete to své. 

6. Brněnský masakr
Kdy: 17. 9. od 9:00 
Kde: Sportovní areál Družstevní 
Sportovní akce, díky níž se dostanete do formy. Jedná se o třiceti kilometrový závod, během kterého nejen posílíte svoji kondičku, ale také poznáte krásu brněnského okolí. Trať totiž vede okolo rozhledny Babí lom, přes Vranov, Útěchov, Soběšice a Zamilovaný hájek. Přihlášky se podávají do 13. 9. a startovné činí 600 korun.  

7. Vegan street food fest
Kdy: 26. 9. od 11:00 
Kde: Náměstí Svobody 
Pokud jste po Brněnském masakru zase ve formě a chcete si ji udržet, tak byste si neměli nechat ujít veganský festival plný rozmanitých chutí a jídla, po kterých rozhodně nepřiberete. Celá akce se navíc snaží o propagaci zero - waste konceptu, tedy minimalizace vzniku odpadů, takže organizátoři uvítají, pokud si s sebou vezmete vlastní krabičku na jídlo.  

8. Brněnská klubová noc
Kdy: 30. 9. – 1. 10. od 16:00 
Kde: 13 klubů – Alterna, ArtBar Druhý Pád, Fléda, Kabinet múz, Kafara, Metro Music Bar, Music Lab, Ponava, Rusty Nail, Sibiř, Sono Music Club, Stará Pekárna a Vegalité 
Tuto akci by si neměl nechat ujít žádný fanoušek hudby, ať už se mu líbí jakýkoliv žánr. Brněnská klubová asociace totiž myslela na všechny a pozvala tak velice různorodé kapely a zpěváky z různých koutů světa. Návštěvníci si tak mohou poslechnout argentinskou rapperku Catnapp, maďarského cimbalistu Miklóse Lukácse nebo slovenské duo Longital. Fanoušci tvrdší muziky se mohou těšit na maďarský thrashcore Crippled Fox, legendární britský crust Extinction of Mankind nebo německé crust punkery Instinct of Survival. Z české scény pak vystoupí Hasan, Kalle, Acid Row, The Silver Spoons, nebo Deaf Heart. Vstupenka za 490 Kč vám pak umožní užít si nevšední hudební zážitek ve všech třinácti klubech, kde se akce koná. 

9. Výstava Tutanchamon a jeho poklady
Kdy: každý den od 9:00 do 20:00 až do konce roku 2022 
Kde: Výstaviště Brno 
Výstavu o vládci Egypta Tutanchamonovi si jistě zamilují nejen studenti historie, proto byste ji neměli vynechat ani vy. Na ploše větší než 2 000 m² na Vás čeká více než tisíc exponátů, grafik a videí, díky kterým si budete připadat jako ve faraonově hrobce. Na výstavě si projdete jeho pohřební komory a objevíte zlaté poklady přesně tak, jak byly odhaleny v roce 1922 Howardem Carterem. Za 270 Kč si tak budete moci artefakty nejen prohlédnout, ale poslechnout i zajímavosti z audio průvodce, který je v ceně vstupného.  

10. For Fashion Brno
Kdy: 24. 9. od 13:00 
Kde: Sono Music Club 
Pokud jste si do teď z předchozích akcí nevybrali, nezoufejte. Máme tu poslední tip, který je určen především milovníkům módy. Jedná se o projekt na podporu českého designu For Fashion. Přehlídky zde budou mít nejen profesionální návrháři jako například Táňa Havlíčková, ale i studenti oděvních škol z celé České republiky.   

 

Hlavní novinky