Přejít na hlavní obsah

Jarmark studentských spolků představil možnosti na MU

Na Masarykově univerzitě působí přes 60 studentských spolků. Jejich zástupci nabídli studentům pohled na studentský život, který nemusí být jen o zkouškách a chození na přednášky.

Jarmark studentských spolků v atriu FSS.

V Atriu Fakulty sociálních studií MU se v pondělí 19. září uskutečnil Jarmark studentských spolků, který pořádala Masarykova studentská unie (MUNIE). Tento spolek se snaží o posilování sounáležitosti studentů s univerzitou a podporuje ostatní univerzitní či fakultní spolky. Zároveň pořádá populární Ples studentů Masarykovy univerzity nebo se podílí na organizaci zápasů univerzitního hokeje.

Zástupci MUNIE na Jarmarku studentských spolků v atriu FSS.

Jednou ze skupin spolků, které se na jarmarku prezentovaly, byla studentská média. Zapojit se do tvorby audio obsahu nabídlo Rádio R a na své si přišli také zájemci o správu sociálních sítí nebo psaní reportáží z hudebních akcí. Milovníci obrazu pak mohli zjistit, jak svou audiovizuální kreativitu rozšířit ve studentské televizi Studex.tv, která působí, stejně jako Rádio R, na fakultě sociálních studií.

Představily se ale i další spolky, které se dotýkají médií. Zvolsi.info se snaží o mediální osvětu prostřednictvím knih, příruček nebo příspěvků na sociálních sítích. Podobný cíl má i spolek Fakescape, ten pomocí her u žáků a studentů rozvíjí kritické myšlení a schopnost ověřovat informace. Zároveň spolek vytvořil stolní hru Nekrm kachnu!, která hráče nechá nahlédnout přímo do zpravodajské redakce.

Zájemce o investice a dění nejen na burze, ale například i problematiku NFT, mohl na jarmarku oslovit Klub investorů Brno. Ten se snaží nejen o vzdělávání, ale i o komunitu studentů se zájmem o investice a business. Jejich významným počinem je například podcast Klubu investorů.

Jarmark studentských spolků v atriu FSS.

Studenty psychologie a medicíny se snažil zaujmout projekt Spolu, který se snaží zkvalitňovat volný čas pacientů, dodávat jim víru v jejich vlastní schopnosti a zvyšovat tak jejich naděje v zotavení.

Jedním z největších spolků, které se prezentovaly na jarmarku, byla nezisková organizace AISEC, která v celém světě sdružuje více než 32 000 studentů. Organizace je otevřená všem, kteří chtějí aktivně pracovat na svém rozvoji, jsou komunikativní a rádi pracují v týmu. Díky AISEC mohou studenti získávat zkušenosti prostřednictvím zahraničních stáží nebo lokálních projektů.

Informace o dalších spolcích lze najít v přehledu spolků Masarykovy univerzity. Studium na Masarykově univerzitě si mohou zpříjemnit i Queer studenti v Queer MUNI nebo milovníci práva ve spolku Právo 21.

Jarmark studentských spolků v atriu FSS.

Hlavní novinky