Přejít na hlavní obsah

Zahrát si s děkanem své fakulty spike ball? Žádný problém

Krásné počasí, skvělé občerstvení a bohatý doprovodný program přilákal desítky studentů lékařské, přírodovědecké a farmaceutické fakulty a fakulty sportovních studií na Grilování děkanů.

Akce Grilování děkanů přilákala na kampus desítky studentů.

Po dvouleté covidové pauze se v Univerzitním kampusu Bohunice opět uskutečnilo neformální setkání studentů s děkany s názvem Grilování děkanů. Akci organizovali studenti kampusových fakult. Letos se kromě již tradičních účastníků z kampusu do akce poprvé zapojila i farmaceutická fakulta.

Studenti se mimo školu a posluchárny mohli potkat s děkany fakult, na kterých studují, a popovídat si s nimi například o studijních problémech. „Je to neformální akce, kterou mají rádi nejen studenti, ale i děkani. Účastníci si zde dají něco dobrého, zasportují si a mohou podebatovat s děkany. Třeba si i trochu postěžovat, ale mohou jim také říct, za co jsou naopak rádi, něco vyzdvihnout,“ popsal akci jeden z organizátorů Kristián Kalianko.

Děkani Jan Cacek a Martin Repko při spike ballu.

Z občerstvení byly pro účastníky připraveny grilované tortily, hermelín, klobásy a nechybělo točené pivo nebo nealkoholické limonády. Sportovněji založení studenti si mohli zahrát pétanque, stolní tenis anebo spike ball, který vyzkoušeli i děkani Martin Repko a Jan Cacek. 

Sportovní klání při Grilování děkanů.

Kromě dobrého jídla a sportovní zábavy si ve čtvrtek přišli studenti na kampus užít i slunečné počasí. „Na akci jsem poprvé, ale se mi tu moc líbí. Uspořádat neformální setkání je dobrý nápad,“ dala grilování plusové body studentka lékařské fakulty Julie Kučerová.

Také Martin Repko hodnotil celou akci kladně. „Je to fajn akce a dobrém místě, přímo uprostřed univerzitního kampusu. Hlavní přidanou hodnoto celého setkání je ale fakt, že se tady promíchávají různé fakulty, setkávají se nejen jednotliví studenti, ale i zástupci vedení fakult se studenty. A to byl dnešní cíl,“ uvedl Martin Repko.

Děkan farmacie David Vetchý.

Kromě něj se Grilování děkanů účastnili i děkan farmaceutické fakulty David Vetchý, děkan fakulty sportovních studií Jan Cacek, proděkanka Hana Svatoňová, která zastupovala děkana přírodovědecké fakulty Tomáše Kašparovského. Všichni společně vyzvali studenty, aby si užili nejen to konkrétní čtvrteční odpoledne, ale i celé své studium na Masarykově univerzitě.

Proděkanka přírodovědecké fakulty Hana Svatoňová.

Hlavní novinky