Přejít na hlavní obsah

Mažoretky MUNI nacvičují defilé a hledají nováčky

Klub Mažoretky MUNI, který od loňského září působí samostatně pod hlavičkou MU, aktuálně nabírá nové členy. Mažoretky nacvičují společné defilé a chtějí pravidelně vystupovat na univerzitních akcích.

Třpytivé šaty, vysoké holínky, v rukou hůlka nebo třásně, se kterými šikovné mažoretky dokáží divy. Takovou podívanou by rády návštěvníkům univerzitních akcí už brzy předvedly členky klubu Mažoretky MUNI.

Samostatně pod záštitou MU působí klub od loňského září. „Dříve jsme byly součástí týmu Lassies Brno, ale teď bychom chtěly více navázat spolupráci přímo s univerzitou. Lákalo by nás vystupovat na akcích jako Majáles, různá sportovní univerzitní utkání, festivaly nebo plesy,“ naznačila vedoucí klubu Kamila Rotterová.

Aktuálně klub tvoří sedm studentek z různých fakult Masarykovy univerzity. Scházejí se každou středu od půl sedmé večer v tělocvičně na pedagogické fakultě. „Jedna studentka je z prvního ročníku, ostatní jsou už ze čtvrtého. Rády bychom proto mezi sebou přivítaly kohokoliv nového, i úplné začátečníky. Samozřejmě alespoň nějaká zkušenost s tímto sportem je výhodou, ale máme nacvičené spíše jednodušší choreografie, takže je bez problémů zvládne každý,“ přiblížila trenérka Martina Hostašová, která v současné době studuje na Ekonomicko-správní fakultě MU navazující obor Finance.

Mažoretky MUNI mají momentálně secvičenou zhruba minutu a půl trvající sestavu na hudbu skupiny ABBA. Vystupují zejména s mažoretkovou hůlkou, ale do budoucna by rády i s pomponem, tedy třásněmi. „Od příštího semestru máme v plánu udělat si společné klasické defilé na dechovku na vystupování v průvodu. Už teď ale pro nás není problémem vystoupit na jakékoli akci jako skupina, duo či sólo zejména na moderní hudbu,“ upřesnila Martina Hostašová.

Zájemkyně o účast v klubu Mažoretky MUNI se mohou ozvat na e-mailové adresy uvedené pod odkazem na univerzitním webu. Aktivity klubu lze sledovat i na instagramovém účtu.

Hlavní novinky