Přejít na hlavní obsah

Erasmus Days poradí, jak na studium a stáž v zahraničí

V popříštím týdnu se na všech deseti fakultách MUNI konají Erasmus Days, které studentům poradí, jak a kam vyjet na zahraniční pobyt a jaké mohou získat od univerzity stipendium.

Začátek nového akademického roku je pro studenty ideální dobou, kdy začít plánovat, kam by mohli vyjet na studijní pobyt nebo stáž v roce příštím. V půlce prosince se totiž podávají přihlášky k pobytům na mimoevropských univerzitách a v průběhu února zase na studijní pobyty v Evropě přes nejpopulárnější program Erasmus+.

Aby měli studenti co nejvíce informací o svých možnostech už s předstihem, pořádá v popříštím týdnu Centrum zahraniční spolupráce (CZS) spolu se všemi deseti fakultami akci Erasmus Days. Na fakultních přednáškách studenti zjistí, co a kdy je potřeba udělat, aby mohli vyjet do zahraničí, a navíc si poslechnou i zkušenosti těch, kteří se nedávno vrátili ze zahraničního pobytu nebo na něm aktuálně jsou.

Erasmus Days začínají v pondělí 9. října a skončí ve čtvrtek 12. října. Celý cyklus informačních setkání odstartuje odpolední livestream CZS a přednáška na pedagogické fakultě. A hned v úterý budou pokračovat přednášky na fakultě sociálních studií, právnické, přírodovědecké a ekonomicko-správní fakultě. Ve středu se uskuteční informační přednášky na fakultě informatiky a fakultě sociálních studií a ve čtvrtek na fakultě sportovních studií a na lékařské, přírodovědecké, filozofické a farmaceutické fakultě. Informace o časech a místech najdete na facebookové události.

V průběhu celého semestru mohou navíc studenti sledovat na instagramovém profilu Do světa s MUNI fotografie a videa, které posílají studenti ze svých zahraničních pobytů. V tomto semestru navíc Masarykova univerzita spolupracuje se 14 ambasadory z řad studentů všech fakult, kteří sdílejí prostřednictvím „takeoverů“ své zážitky ze studijních pobytů v Austrálii, Británii, Polsku, Belgii, Finsku, Slovinsku či Španělsku. A díky interaktivnímu formátu se mohou studenti v reálném čase ptát ambasadorů na cokoliv, co je zajímá – ať už například na náročnost výuky a jazyků, nebo jak nákladné je studium v zahraničí.

Hlavní novinky