Přejít na hlavní obsah

Jarní SWAP: Studenti si vzájemně měnili, co potřebovali

Na chodbě fakulty sociálních studií se objevily knihy, květiny, oblečení i věci do domácnosti. Vše bylo možné si vzít nebo vyměnit.

Jarní SWAP na fakultě sociálních studií.

Ve třetím patře fakulty sociálních studií před posluchárnou P31 pořádali studenti Okrašlovacího spolku při Katedře environmentálních studií v úterý 19. března druhý ročník výměnné akce SWAP.

Chodba před posluchárnou byla místem, kde se scházeli všichni, kteří chtěli přispět k udržitelnosti a zároveň obměnit svůj šatník či doplňky v bytě. Lidé mohli přinést cokoli, co už sami nepotřebovali, ať to byly knihy, oblečení, kuchyňské potřeby nebo rostliny.

Organizátoři byli nadšení z účasti, se kterou se SWAP setkal. „Máme málo stolů na všechny ty věci. Je větší zájem a účast, než jsme očekávali,“ konstatovala studentka Šárka Caklová, která se na organizaci podílela.

Akci pořadatelé sdíleli i na facebookových stránkách zaměřených na výměnu oblečení, takže byla otevřená studentům i široké veřejnosti. Jedna žena přinesla dvě plné tašky oblečení, které poté Šárka Caklová pověsila na věšák a skládala na jeden ze stolů. Byly tam celkem hezké vintage kousky.

„Je to skvělá příležitost, jak dát věcem druhý život. Doufám, že tyto šaty udělají radost i někomu jinému,“ uvedla studentka Eva, která také do SWAPu přispěla svými věcmi.

Okrašlovací spolek při Katedře environmentálních studií byl založený na konci roku 1999 Hanou Librovou. Jeho prvotním účelem bylo okrašlovat prostředí nově vzniklé fakulty sociálních studií. Zabývá se aktivitami s environmentálním nebo charitativním přesahem, ať už jde o finanční podporu projektů či podporu soukromých přírodních rezervací, nebo lokálními projekty, jako jsou péče o sady v okolí či kulturní akce – vernisáže, výstavy a další.

Jarní SWAP na fakultě sociálních studií.

Autorka článku je studentkou fakulty sociálních studií a členkou studentské redakce Magazínu M.

Hlavní novinky