Přejít na hlavní obsah

Studenti udělali světový rekord v hraní piškvorek

Přes tři sta lidí odehrálo na půdě Masarykovy univerzity během 24 hodin téměř 1200 partií piškvorek.

Piškvorky se před budovou Masarykovy univerzity na Komenského náměstí hrály i v noci. Foto: Archiv pořadatelů.

Během čtyřiadvacetihodinového maratonu, který se odehrával od jedenácti do jedenácti hodin dopoledne ve středu a ve čtvrtek na Masarykově univerzitě, odehrálo 305 lidí 1182 piškvorkových partií. Stanovili tak nový světový rekord. Účastníci chtěli maratonem upozornit na piškvorkové mistrovství pro středoškoláky - pIšQworky - na které právě probíhá registrace. Generálním partnerem akce je Masarykova univerzita.

„Univerzita usiluje o talentované a inteligentní studenty s kreativním přístupem. Soutěž v piškvorkách všechny tyto atributy rozvíjí. Proto jsme se rozhodli soutěž podpořit a spojit s ní naše jméno. Osobně doufám, že se s nynějšími účastníky soutěže za pár let budu potkávat na chodbách naší univerzity a že toto spojení bude přínosné jak pro budoucí studenty, tak pro Masarykovu univerzitu," uvedl rektor MU Mikuláš Bek.

Na soutěž pIšQworky se středoškoláci mohou hlásit až do 18. října. Na turnajích čeká na hráče kromě klasických piškvorek i hraní 3D piškvorek a deskových her a také dárky a ceny v hodnotě milion korun.

Během listopadu se po celé republice odehraje 97 pIšQworkových turnajů. Vše vyvrcholí 2. prosince na finále v Brně. Loni se turnajů účastnilo 390 škol. Letos organizátoři očekávají až 500.

Pořadatelem piškvorkového rekordu i soutěže pIšQworky je občanské sdružení Student Cyber Games.

Hlavní novinky