Přejít na hlavní obsah

První česká projekce filmu PhD Movie bude v kampusu

Jediné české promítání filmu ze života doktorandů se koná 1. listopadu ve třech sálech v kampusu v Bohunicích.

Adaptace komiksové předlohy Jorge Chama jménem PhD Comics letos na podzim ovládá posluchárny světových univerzit. Foto: PhD Movie.

Filmová adaptace komiksové předlohy Jorge Chama jménem PhD Comics letos na podzim ovládá posluchárny světových univerzit. Studenti Masarykovy univerzity se rozhodli, že film chtějí 1. listopadu vidět také na zdejší akademické půdě.

„V rámci úvodního předmětu pro doktorské studenty na fakultě informatiky je PhD Comics zmiňován jako podpůrný studijní materiál,“ naznačuje popularitu komiksu doktorský student Vít Rusňák. Komiks barevnými stripy odráží realitu postgraduálního studia i celého akademického prostředí a mnohé situace v něm se nechaly inspirovat skutečnými příhodami.

E-mailovou komunikací s autory se Rusňákovi podařilo film získat a v kampusu v Bohunicích zamluvil tři největší posluchárny, kde se 1. listopadu v sedm hodin večer bude souběžně promítat. Ve stejný den mohou projekci filmu vidět například studenti na Harvardu či Purdue University. Snímek se totiž distribuuje výhradně na akademické půdě.

Promítání se uskuteční v anglické verzi s českými nebo anglickými titulky. Místo v sále je potřeba si dopředu rezervovat. Jeden lístek stojí 40 korun. Celkový výtěžek z prodaných lístků pokryje podle organizátorů náklady na promítání.

„Od spuštění rezervace uběhlo teprve několik dní a o lístky si požádalo již více než sto zájemců,“ komentuje aktuální stav rezervací Rusňák. Jelikož je plánovaná projekce zatím jediná v České republice, organizátoři nevylučují návštěvu studentů z ostatních brněnských i mimobrněnských univerzit. „Pokud by zájem výrazně předčil kapacitu poslucháren, je možné, že budou následovat další projekce,“ slibuje Rusňák.

Organizace projekce probíhá za podpory Studentské unie Fakulty informatiky, která se podílí mimo jiné také na Plesu Fakulty informatiky, Tančírně Masarykovy univerzity nebo letošní novince UniHrách.

Hlavní novinky