Přejít na hlavní obsah

Život je výzva, vzkazuje kandidát na krále Majálesu

Reprezentant Masarykovy univerzity Ondřej Topinka jde do boje o brněnský trůn s úsměvem na tváři.

V dubnu vztyčoval Ondřej Topinka i s dalšími kandidáty na krále Majálesu na brněnském náměstí Svobody jarní májku. Foto: Martin Kopáček.

Dnes tráví dlouhé hodiny v knihovně na fakultě sociálních studií, za týden se možná stane brněnským panovníkem. Student žurnalistiky a sociologie s křupavým jménem bojuje za Masarykovu univerzitu o titul krále Majálesu. Seznamte se s Ondřejem Topinkou.

Proč ses přihlásil jako kandidát na krále Majálesu?
Chtěl jsem se přihlásit už loni, ale moje přihláška se někde ztratila, takže se to nepovedlo. Letos se mi do toho tolik nechtělo, protože píšu bakalářku, ale pak zapracovala vrozená dávka exhibicionismu i kamarádi. Správný král má totiž družinu a já jakožto kandidát s sebou můžu vzít na Majáles deset lidí zdarma.

Co ti kandidatura zatím přinesla?
Tričko, dvě krušná rána, pocit, jaké je to mít na ruce třináct podprsenek, zjistil jsem, jak chutnají býčí koule. Zajímavých zážitků už mám poměrně dost. Navíc jsem nasbíral padesátku fanoušků na facebooku, protože jsem založil stránku Hnusák králem Majálesu (dnes Topinka králem Majálesu, pozn. red.).

Hnusák?
Dříve jsem měl osobní kampaň Topinka je hnusák, což mi s láskou poradila moje matka, když jsem řekl nějakou nechutnost u oběda. Inspirovala se v Harry Potterovi, tam vznikly odznáčky Potter je hnusák. Tak jsem je vytvořil a kamarád založil i stránku na facebooku s tímto názvem, načež ji facebook zrušil. Oběma nám pak napsali, že internetová šikana je zakázaná a že jestli ještě jednou budu šikanovat sám sebe, tak mi permanentně zastaví účet. Doteď stránka nebyla obnovena, a to jsem jim už dvakrát psal.

Zmínil jsi taky spodní prádlo. Jak se ti podařilo dostat k tolika kouskům?
To byl jeden z úkolů při volbě kandidáta za Masarykovu univerzitu, nasbírat během chvilky co nejvíce podprsenek. Sedm z třinácti kusů mi daly kamarádky z mé družiny a ty další jsem vyškemral od úplně cizích holek. Klasická ukecávačka. Ale některé se nedaly, třeba slečnu z šatny jsem o podprsenku prosil třikrát, ale třikrát jsem odešel s prázdnýma rukama.

Zbyla ti nějaká trofej?
Nezbyla, holky si je vzaly zpátky. Škoda, chtěl jsem je poslat do Japonska, prý tam mají automaty s použitým spodním prádlem pro fetišisty.

Máš královnu?
Nemám, ale král měl vždycky harém, tak třeba se pod vlivem vítězství nějaká najde.

Jaká by měla být?
Není ani tak důležité, aby byla hezká, jako spíš samostatná, aby nevisela na každém slově, co řeknu.

Co bys změnil, kdybys byl opravdovým panovníkem?
Rád bych změnil českou náturu, protože mám pocit, že spousta lidí kolem mě se ze všeho sype, i když to není nutné. Zkusil bych lidi přesvědčit, že se dá žít i s veselejším výrazem ve tváři. Například za měsíc odevzdávám bakalářku a pořád mi to nepřipadá jako nějaká tragédie, oproti tomu kamarádi, kteří ji píšou už druhý semestr, dnes chtějí prodlužovat, protože prý nestíhají. Já se snažím vidět tu pozitivnější stránku věci a přistupovat k tomu jako k výzvě, ne jako k pohromě. Tohle bych předal dál.

Nakonec se nemůžu nezeptat: Máš rád topinky?
Jasně, moje nejoblíbenější Topinka se jmenuje Ondřej. A jinak mám nejradši ty úplně obyčejné, co se dávají k tataráku.

Hlavní novinky