Přejít na hlavní obsah

Mafiánská týmová hra vyzbrojí studenty kartáčky

Cíle je jasný: Zlikvidovat co nejvíce soupeřů a s vlastní famiglií přežít nejdéle. Nebezpečí číhá kdekoliv.

Ilustrační foto: Assassin Brno.

Chystáte se na rande nebo do knihovny? Hrajete-li hru Assassin, můžou vás podobná rozhodnutí stát život. Nikdy nevíte, kde na vás může čekat nepřítel s připraveným zubním kartáčkem.

Začalo to v roce 2005, kdy se absolvent Masarykovy univerzity Vojtěch Benda rozhodl uspořádat na právnické fakultě několikatýdenní hru na mafiánské klany. Další ročník se otevřel pro celou univerzitu a dnes Bendovi nástupci vítají i nestudenty. Podmínkou účasti je věk nad 18 let a alespoň čtyři dny v týdnu strávené v Brně.

Nejlepší klany se dočkají jara
„Cílem hry je zlikvidovat co nejvíce soupeřů a zároveň s vlastní famiglií přežít co nejdéle,“ vysvětluje jeden z organizátorů, Ota Jašek. Kromě něj hru zabezpečuje dalších devět lidí, vesměs studentů Masarykovy univerzity.

Hráči mají k dispozici jména a fotografie protihráčů. To, jakou oběť si vyhlédnou a jak ji dostihnou, záleží na jejich detektivním umu. „Famiglie mezi sebou uzavírají spojenectví a vyměňují si informace. Ty lze ve hře nakupovat také pomocí herních peněz získaných za splnění nejrůznějších úkolů,“ doplňuje organizátor.

Nástrojem smrti je zubní kartáček. Hráč se musí k nepříteli připlížit a zezadu mu přejet štětinami symbolicky po krku. Jednotliví mafiáni se spojují do dvanáctičlenných famiglií, které řídí Donové. Ti se týden co týden setkávají na tajném místě s organizátory a kují pikle. Do jarního kola hry se dostávají dva nejlepší klany.

Nebezpečí číhá kdekoliv
Letošní ročník je určený pro sto osmdesát hráčů. „Zápisné je dvě stě korun, ze kterých se hradí materiál na hráčské kartičky, vývoj herního informačního systému i společenské akce, které jsou součástí hry,“ říká Jašek. Hráče tak čekají pokerové turnaje i pohřeb prvního zesnulého Dona.

„Nejkurióznější vražda, na kterou si vzpomínám, se stala během rande. Slečna tehdy tajně přizvala komplice, který se v momentě polibku nepozorovaně připlížil k protihráči a skoncoval jeho herní život,“ vzpomíná Jašek. Vydržel vztah při tak dramatickém začátku? „To si nejsem jistý, ale dané slečně se stejnému hráči později podařilo hacknout počítač a zjistit tak informace o protihráčích.“

Hra je zábavou i varováním
Není na místě obava o soukromí? „Umět si najít informace o pohybu protihráče je klíčové,“ říká Jašek. Díky hře si prý hráči uvědomují, jak zranitelnými je činí používání sociálních sítí a mnohých mobilních aplikací. „Někteří hráči si na základě hry nadobro zrušili facebookový účet,“ říká student a přiznává, že i varování před sdílením příliš mnoha informací s veřejností je jedním z cílů hry.

Pokud zmíněné příběhy neotřásly vaší odvahou, oprašte svůj nejlepší zubní kartáček. Zaregistrovat se můžete ještě do 10. října.

Hlavní novinky