Přejít na hlavní obsah

Studentský maskot wanted!

Orel nebo brněnský drak? Podoba maskota studentů Masarykovy univerzity vzejde ze soutěže vyhlášené Munií.

Studenská unie Munie vyhlásila soutěž o podobu nového maskota studentů Masarykovy univerzity. Foto: Munie.

Všichni víme, že Masarykova univerzita je světová, a světové instituce mívají svého maskota. Tedy té naší zatím chybí, ale díky Munii ne nadlouho. Studentská unie na něj uspořádala lov přímo ve studentských fantaziích.

Maskot bude novou posilou týmu Masarykovy univerzity při sportovních utkáních (nic proti papírovým rukám se symbolem vítězství, které obarvily do modra tribuny při hokejovém souboji s VUT), ale má se stát i společným mazlem všech studentů univerzity.

Jak bude vypadat? To zatím nikdo neví. Ale jako studenti můžete do jeho výběru zasáhnout. Vlastní nápady v grafické podobě mohli posílat aktivní studenti nebo čerství absolventi, kteří mají Masaryčku ještě pod kůží. Ty teď na stránkách www.munie.cz čekají, až jim dáte svůj hlas. Šanci máte do 3. ledna.

„Líbilo by se mi něco vážně míněného, čemu by se ale ve skutečnosti všichni smáli,“ přemýšlí nad podobou Jakub Smutný z fakulty sociálních studií. Podle něj by maskotovi neměl chybět brněnský orloj. „Měli bychom být patrioti,“ dodává s úsměvem. Vedle toho by měl maskot symbolizovat také hodnoty jako svoboda, úcta k pravidlům a zodpovědnost, tedy hodnoty své alma mater, nebo také studentské hodnoty jako hrdost, odvaha a snaha jít neustále vpřed. Tak si nového maskota představuje zadání soutěže.

Svými hlasy můžete poslat čtyři nejpopulárnější návrhy z celkových 12 do užšího kola, kde je posoudí ještě odborná porota. Ta má také právo jednomu z nepostupujících kandidátů udělit divokou kartu. Hlavně pak ale určí, kterému maskotovi věnuje vítězné fanfáry a věhlas.

Hlasování končí 3. ledna. Výsledky budou známé 18. února, tedy v první den nového semestru.

Hlavní novinky