Přejít na hlavní obsah

Králem Majálesu chce být nadčlověk s prasetem

Za Masarykovu univerzitu kandiduje nepřehlédnutelný Silvestr Buček alias Dugong z fakulty sociálních studií.

Je nepřehlédnutelný, ať už díky svým dlouhým dredům, nebo gottingenskému praseti, které občas venčí kolem své alma mater, fakulty sociálních studií. O pomyslné žezlo se na letošním Majálesu za Masarykovu univerzitu uchází Silvester Buček zvaný Dugong. Podpořit ho můžete v hlasování na webu brněnského Majálesu. Na kandidáty VUT a Mendelu zatím ztrácí.

Proč jste se, Vaše Magnificence, rozhodl kandidovat na krále Majálesu?
Náš majestát se již dál nemůže dívat na utrápené studentstvo. Nastal čas, aby někdo skutečně zakročil a skoncoval s ranní opicí jednou provždy. Též je důležité, aby měl každý student lepší pocit ze života, a když ne zrovna ze života, tak alespoň ze slivovice. Kruh se tím uzavírá. Jednoduše naši kandidaturu bereme jako povinnost vůči studentům a čest ve vztahu k univerzitě.

Sluší se, aby měl král dredy?
Nebude to poprvé v historii majálesů, co král ponese tuto velkolepou ozdobu hlavy. Myslíme si, že je to naopak plus, neboť mých šest let nošení dredů dokazuje Naše odhodlání a trpělivost. Velkou hlavu máme i bez nich, korunu bude třeba zvětšit tak či tak.

Co znamená Dugong?
Dugong je zvíře známé též jako mořská kráva a zároveň je to Náš nejoblíbenější tvor. Je to ohromně velký býložravec, který není žádnému vodnímu živočichovi predátorem a zároveň je dostatečně velký na to, aby jej samotného žádný predátor neohrozil. Vidíme v něm symbol nadčlověka.

Váš majestát je absolventem katedry politologie. Zavedete nějaké z politologických teorií do praxe v případě svého zvolení?
Jedinou politickou teorii, kterou máme v plánu aplikovat, je právo první noci. Bude-li někdo poukazovat na to, že se o žádnou teorii nejedná, bude si zahrávat s Naší trpělivostí.

Co je to vlastně Majáles? Vysvětlíte to Vašimi slovy našim čtenářům, svým potenciálním voličům?
Je to oslava jara, studentů, zapálených lýtek, piva a hudby. Jsme však tolerantní a pořádání těchto radovánek ponecháváme svobodné volbě poddaných.

Pocházíte ze Slovenska. Je myslitelné, aby v Brně vládl Slovák?
V každé slušné společnosti mají menšiny právo na zastoupení. Vzhledem k podílu Slováků mezi brněnským studentstvem by králem měl být Slovák každý třetí rok.

Howgh!

Hlavní novinky