Přejít na hlavní obsah

Husa na provázku oslavuje výročí se studenty

V pondělí 23. září pořádá v Anthroposu v Pisárkách festival plný hudby a divadla.

V rámci festivalu uvede divadlo Husa provázku hru Václava Havla Prase.

Malé výročí letos slaví brněnské divadlo Husa na provázku, má za sebou totiž 45. odehranou sezonu. A slaví ho jak jinak než divadelně. Od této neděle až do té příští se na různých místech Brna budou hrát v rámci festivalu Duha v Brně představení, konat happeningy a pořádat koncerty. Program myslí i na studenty, jimž se věnuje celý jeden den oslav.

Patřit jim bude pondělí 23. září, program dostal název Zde není muzeum: Woodstock v Anthroposu a celý bude k vidění v pavilonu Anthropos v Pisárkách a na přilehlém prostranství. „Víme, že vysokoškolákům začíná semestr, tak jsme si řekli, že jim ho zpříjemníme a že by jeden den mohli strávit s Provázkem,“ říká Alžběta Nagyová, jedna z organizátorek festivalu.

Kdo na pondělní program dorazí, bude si moct poslechnout mladé brněnské kapely a DJ a zdarma si prohlédnout pavilon, který se věnuje nejstarším dějinám osídlení Moravy i celého evropského kontinentu.

Divadlo pak připravilo inscenaci s názvem Kdo je tady mamut, ty huso a po ní hru Václava Havla Prase, v níž se představí také členové Janáčkovy opery. Zakončení večera obstarají Jan Budař a Eliščin Band. „Mělo by to pro všechny být příjemné odpoledne a večer strávený v parku,“ dodává Nagyová.

Proč se akce koná zrovna v Anthroposu? Jeden důvod je ten, že umělecký šéf Husy na provázku Vladimír Morávek má obzvlášť rád mamuty, které muzeum vystavuje. Druhý je prozaičtější. „Nedaleko areálu je ekonomicko-správní fakulta a koleje a z druhé strany zase kampus. Studenti se k nám dostanou jednoduše, třeba hned jak pojedou ze školy,“ doplnila Nagyová.

Lístek na celý program, který začíná v 17 hodin, stojí 200 korun. Zájemci jej mohou sehnat na pokladně divadla Husa na provázku na Zelném trhu nebo přímo na místě.

Hlavní novinky