Přejít na hlavní obsah

Brno žije swingem

Ať už jste začátečníci, či pokročilí tanečníci, nebo chcete poslouchat hudbu, swing si užijete na několika místech. 

Brno v posledních měsících zasáhla swingová horečka. Večery s živou hudbou a rozverným tancem, který ve 20. až 40. letech minulého století pobláznil Ameriku, se těší hlavně mezi studenty stále větší oblibě. Electro swing navíc obsazuje žebříčky nejposlouchanějších skladeb a plní kluby.

Úterky a pátky v Savoy ve swingovém stylu
Kavárna Savoy navazuje na prvorepublikovou tradici a zve nadšence na pravidelnou tančírnu. Od 1. října patří úterky a pátky od 20 hodin v Savoyi swingu. V jeho rytmu a ve stylovém prostředí si zde může zatancovat naprosto každý, ať už párkrát do roka nebo každý týden.

Jedním z pravidelných účastníků tančírny je i student přírodovědecké fakulty Marek Lahoda. „Atmosféra v Savoyi je skvělá. Chodí tam spousta lidí. Jsou tam i začátečníci, ale i poloprofesionálové, takže je taky na co se dívat, když už člověka bolí nohy. Ale neřekl bych, že se tam někdo chodí předvádět, spíš nás to všechny prostě baví. Navíc občas bývají i free open class - skupinové lekce, které jsou zdarma. Lektoři jsou většinou hodně zkušení a dobře učí,“ doporučuje Marek.

Královna electro swingu dorazí na Flédu
První dáma electro swingu Alice Francis zavítá 6. listopadu na Flédu. Akce začíná ve 20 hodin a divákům se vedle německo-rumunské zpěvačky, která vévodí současné evropské hudební scéně, představí také DJ Papa Django a DJ Swing Thing. Alice Francis na sebe výrazně upozornila v roce 2012 svou debutovou deskou St. James Ballroom se stejnojmenným hitem. Z alba dýchá atmosféra swingové éry dvacátých let vkusně promíchaná s rozmanitými vlivy popu, hip hopu, elektra a latiny.

Lekce swingových tanců pro páry i jednotlivce
Kdo se chce tanci věnovat víc než příležitostně v tančírně, může si vybrat z pestré nabídky kurzů swingových tanců. Už 6. listopadu startují ve studiu Fénix taneční lekce swingového tance lindy hop, boogie woogie, jazzu či charlestonu. Ať už je člověk začátečník nebo pokročilý, lekci se svou úrovní si najde.

Nejen pro ty, kteří nemají tanečního partnera, jsou tu pak sólo lekce. A díky open class lekcím nemusí účastníci kurzů chodit pravidelně na stejný tanec, ale mohou vyzkoušet i jiné hodiny, a najít si tak styl, který jim nejvíc sedne.

Hlavní novinky