Přejít na hlavní obsah

Studenti FF vydávají nový kulturní časopis

Nový kulturní studentský časopis pod názvem tour de culture ff vychází od začátku jarního semestru na Filozofické fakultě. Zde je zdarma k mání na vybraných katedrách, v Krmítku, Domečku nebo ve vestibulu fakulty. Pokaždé je však rychle rozebrán.

Image
Čtrnáct stran o hudbě, divadle, filmu a literatuře naplňuje obsahem kolem patnácti studentů různých oborů FF. Velmi hustě zaplněné stránky nabízejí rozmanité recenze, fejetony, kulturní tipy a komentáře, ale také rozhovory s umělci nebo vědeckými kapacitami. Své místo zde mají ale i ukázky poezie.

„Naším cílem je prezentovat kulturní dění, na kterém se nějakým způsobem podílí studenti nebo vyučující z Filozofické fakulty, anebo také alternativní pól kultury, který nemá jinak šanci na propagaci,“ řekl šéfredaktor časopisu Martin Gillár. „Bereme to také jako cestu, jak začít s psaním a zkusit si nějakou publicistiku,“ dodal.

V současné době má za sebou časopis už tři čísla. Na podzim by měl pokračovat s periodicitou, která nadále počítá se třemi čísly za semestr, vycházejícími vždy začátkem měsíce kromě zkouškového období a letních prázdnin.

Časopis vychází pod hlavičkou Ústavu hudební vědy, na jehož webových stránkách budou jednotlivá čísla k dispozici ke stažení ve formátu pdf. Ústav také financuje tisk celého nákladu. Ten je v současnosti necelých dvě stě kusů. „Optimální by byl náklad aspoň čtyři sta výtisků, který by snad už pokryl většinu studentů fakulty – současný náklad zmizí během několika dní,“ vyjádřil přání do budoucna Gillár.

Hlavní novinky