Přejít na hlavní obsah

Dotek bílou rukavicí znamená smrt

V polovině března startuje šestý ročník hry na gangstery - Mafie Brno. Přihlásit se je možné ještě do pátku 7. března.

Zjizvený muž v tmavém plášti a klobouku s širokou krempou odklepává popel ze svého doutníku a převrací v ruce kartu s informacemi o své budoucí oběti. „Teď už mi neutečeš,“ říká si v duchu. Navlékne si bílou rukavici, usrkne whisky a vyráží do ztemnělých ulic hledat nešťastníka, jehož dny jsou sečteny.

Že to zní jako úryvek z Puzova Kmotra? Omyl. Tohle je hra Mafie Brno, jejíž součástí můžete být i vy. Gangsterská honička v brněnských ulicích vypukne už v polovině března.

O co jde? Mafie Brno je recesní převedení kultovní počítačové hry do reálného prostředí. Každý hráč dostane na začátku hry kartu své oběti (jiného hráče) s informacemi o místě jejího bydliště a rozvrhu.

„Jeho úkolem je vypátrat danou osobu a s pomocí nasazené bílé rukavičky se jí dotknout. Tím dotyčného vyřadí ze hry a získává jeho kartičku s další obětí. Vítězem se pak stává hráč, který zůstane poslední ve hře,“ vysvětluje pravidla Ondřej Výmola, člen vedení organizace Ruchadlo, která akci zaštiťuje.

Všechno začíná úvodním srazem. „Zde se hráči dozví informace o jejím průběhu a zhlédnou názorné ukázky, jak správně ulovit svoji oběť,“ říká Výmola. Celou hru provází smyšlený příběh s hlavní i vedlejší dějovou linkou, ve kterém hrají roli všichni hráči. Scénář doprovází různé společenské akce, které za přispění herců dotváří atmosféru děje.

Letošní už šestý ročník, jehož hlavním partnerem je Masarykova univerzita, zahájí 11. března na Pedagogické fakultě MU slavnostní mafiánská sešlost ve stylu třicátých let minulého století. Přihlásit se do hry je možné ještě do pátku 7. března.

Hlavní novinky