Přejít na hlavní obsah

Galerie Ars představí studentské malby

Výstava Ztraceno překladu ukáže od 11. března práce studentů výtvarné výchovy.

Malby studentů výtvarné výchovy z pedagogické fakulty vystaví brněnská Galerie Ars. Představí je expozice nazvaná Ztraceno v překladu od 11. března do 11. dubna. Vernisáž se uskuteční v rámci Týdne výtvarné kultury v úterý v 15:00.

Název výstavy odkazuje ke konfrontaci umělcova záměru při tvorbě svého díla s možností různých interpretací diváky. „Každý z nás při pohledu na obrazy hledá, jaké pravdy a obsahy v nich zůstaly, jaká nová sdělení se zveřejněním objevila a co zůstalo nenávratně ztraceno v překladu, v interpretaci, v instalaci či někde v ateliéru daleko od galerie,“ uvádí kurátor výstavy Petr Kamenický.

„Galerie Ars nabízí mimořádně skvělý výstavní prostor, v němž se kvalitní obrazy přímo rozzáří. O to přísnější jsou ale její sály pro díla, která pro vystavení ještě plně nedozrála – jejich slabiny odhalí až nemilosrdně. Právě proto je dobré vystavovat, proto je potřebné výtvarná díla prověřit v galerijním prostoru,“ dodává Kamenický,

Svá díla vystaví Michael Hon, Pavla Jančářová, Lenka Martincová, Petr Dobeš, Kristýna Vašková, Miroslava Kubáňová a Jana Nedomová. Autoři jsou studenti nebo absolventi katedry výtvarné výchovy.

Výstava je součástí 5. ročníku Týdne výtvarné kultury, který spoluorganizuje katedra výtvarné výchovy na pedagogické fakultě. Vystavená díla jsou také příspěvkem této katedry k letošnímu univerzitnímu výročí.

Hlavní novinky